REKLAMA

Premier Beata Szydło zadowolona z rozmowy z Schulzem

  • Autor: PAP/em
  • 18 grudnia 2015 17:22
Premier Beata Szydło zadowolona z rozmowy z Schulzem Beata Szydło (fot. premier.gov.pl)

Premier Beata Szydło powiedziała w piątek w Brukseli, że w czasie spotkania z przewodniczącym PE Martinem Schulzem poinformowała, że w Polsce działa rząd większości parlamentarnej wybranej w demokratycznych wyborach. Zapewniała, że jej celem są dobre relacje z PE.

Szydło spotkała się z Schulzem w czwartek na marginesie unijnego szczytu w Brukseli.

"Moje stanowisko w czasie tej rozmowy było jasne, klarowne i zdecydowane: zwróciłam się do pana przewodniczącego z wnioskiem, by komunikacja była uczciwa, opierała się na faktach. Zawsze warto dopytać, jeśli jest jakaś wątpliwość, a niekoniecznie opierać się na zasłyszanych czy medialnych doniesieniach" - mówiła premier.

Jej zdaniem podczas rozmowy z Schulzem udało się wypracować stanowisko, "które będzie sprzyjało dobrym relacjom Polski i Parlamentu Europejskiego". Jak podkreśliła, dobrze, że do tej rozmowy doszło.

Premier oceniła, że w tej chwili jest zbyt wcześnie, by zajmować stanowisko w sprawie planowanej na styczeń debaty o Polsce w europarlamencie. "Gdy pojawi się konkretna propozycja, wtedy można rozważać ewentualne uczestnictwo w tej debacie" - zaznaczyła.

Szef PE ocenił w poniedziałek w kontekście sporu o Trybunał Konstytucyjny, że "to, co rozgrywa się w Polsce, ma charakter zamachu stanu i jest dramatyczne". "Wychodzę z założenia, że w tym tygodniu, a najpóźniej podczas posiedzenia w styczniu będziemy o tym w Parlamencie Europejskim obszernie dyskutować" - mówił polityk niemieckiej SPD w wywiadzie dla radia Deutschlandfunk. W reakcji na te słowa premier Szydło powiedziała, że oczekuje, że Schulz nie tylko zaprzestanie takich wypowiedzi, ale również przeprosi Polskę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • zaniepokojony 2015-12-18 17:58:46
    Pani Premier Beata Szydło, proszę brać stery we własne ręce i zacząć samodzielne rządzić z poczuciem odpowiedzialności za podjmowane WŁASNE decyzje. Przy mądrych rządach nie musimy od nikogo rządać PRZEPROSIN.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA