REKLAMA

Premier Beata Szydło zaprosiła medalistów z Rio na spotkanie

  • Autor: GP
  • 29 sierpnia 2016 09:37
Premier Beata Szydło zaprosiła medalistów z Rio na spotkanie Podczas olimpiady w Rio de Janeiro Polacy wywalczyli 11 medali. (fot.:wikipedia.org/CC)

• Premier Beata Szydło spotka się w poniedziałek (29 sierpnia) w Warszawie, w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów ze sportowcami, którzy wrócili z Rio de Janeiro z medalami dla Polski.
• Polska premier uhonoruje wyczyny sportowe polskich reprezentantów goszcząc ich na specjalnym, uroczystym śniadaniu.
• Polscy medaliści przywieźli z Rio 11 medali.

Na poniedziałek (29 sierpnia) premier Beata Szydło zaprosiła do siebie, do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (KPRM) wszystkich sportowców, którzy wrócili z Brazylii z medalami olimpijskimi. Premier na spotkaniu, którego częścią będzie uroczyste śniadanie, podziękuje zebranym za ich sportowy wkład w wielkie, międzynarodowe zmagania.

W czasie trwania Igrzysk Olimpijskich w Brazylii, Polacy wywalczyli 11 medali, które trafiły do 16 polskich sportowców.

Polacy triumfowali w wioślarstwie i rzucie młotem. Tutaj złote krążki przywieźli nad Wisłę Magdalena Fularczyk, Natalia Madaj i oczywiście młociarka Anita Włodarczyk.

Srebro zza oceanu przywieźli Maja Włoszczowska (kolarstwo górskie), Marta Walczykiewicz (kajakarstwo) i Piotr Małachowski (rzut dyskiem).

Brąz w liczbie sześciu krążków wywalczyli Monika Michalik (zapasy w stylu wolnym), Rafał Majka (kolarstwo), czwórka podwójna kobiet w wioślarstwie (tutaj zespół to: Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Maria Springwald i Joanna Leszczyńska), dalej Oktawia Nowacka (pięciobój nowoczesny), Wojciech Nowicki (rzut młotem) i kajakarki - Karolina Naja i Beata Mikołajczyk.

Olimpiada w Rio była pierwszą imprezą sportową z serii nowożytnych rywalizacji, którą zorganizowano w Ameryce Południowej. Sportowcy walczyli o medale w Brazylii po raz 31. w nowożytnej historii letnich olimpiad sportowych.

Olimpiada zakończyła się 21 sierpnia 2016 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA