REKLAMA

Premier: Brytyjskie bezpieczeństwo jest kluczowe dla NATO i UE

  • Autor: PAP/AT
  • 14 marca 2018 08:49
Premier: Brytyjskie bezpieczeństwo jest kluczowe dla NATO i UE Mateusz Morawiecki (fot.premier.gov.pl/W. Kompała)

Premier Theresa May ma silnego sojusznika w Polsce – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki.

Rzecznik ambasady Rosji w Londynie potwierdził w nocy z wtorku (13 marca) na środę (14 marca) że Rosja nie odpowiedziała na ultimatum Wielkiej Brytanii wobec Rosji w sprawie okoliczności ataku na Siergieja Skripala i Julię Skripal.

O północy z wtorku na środę minął termin, który brytyjska premier Theresa May dała rosyjskim władzom na wyjaśnienie okoliczności ataku na byłego podwójnego agenta Siergieja Skripala i jego córkę Julię Skripal, a w szczególności na ustalenie, w jaki sposób na terenie Wielkiej Brytanii znalazła się rosyjska broń chemiczna.

May zapowiedziała że w razie niespełnienia jej żądań przedstawi w środę w Izbie Gmin dalsze kroki brytyjskiego rządu. Wśród możliwych scenariuszy jest m.in. wydalenie rosyjskiego ambasadora w Londynie, a także dyplomatów podejrzewanych o rolę w wywiadzie, kolejne sankcje finansowe oraz wycofanie licencji na nadawanie rosyjskiej telewizji RT (dawniej Russia Today).

"Premier Theresa May ma silnego sojusznika w Polsce. Brytyjskie bezpieczeństwo jest kluczowe dla NATO i UE" – skomentował premier Mateusz Morawiecki na twitterowym koncie.

Brytyjska premier ujawniła, że w przeprowadzonym 4 marca w Salisbury ataku na użyto broni chemicznej typu Nowiczok, która była w przeszłości produkowana i używana przez Rosję.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA