REKLAMA

Premier chce odchudzić rząd o pełnomocników

  • Autor: PAP/GP
  • 15 lutego 2016 07:46
Premier chce odchudzić rząd o pełnomocników Premier Beata Szydło (fot.:premier.gov.pl)

Premier chce likwidacji stanowisk ośmiu pełnomocników rządu - pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolita". Ale i tak w gabinecie Beaty Szydło będzie ich 22.

Według gazety obowiązki niektórych pełnomocników przejmą podsekretarze stanu. Dotyczy to np. spraw negocjacji w ramach WTO oraz bezpieczeństwa w szkołach. Zlikwidowane zostaną stanowiska pełnomocników ds. deregulacji gospodarczych, ds. opracowania projektu ustawy o zdrowiu publicznym oraz ds. informacji i edukacji finansowej.

Po tych decyzjach pozostanie nadal 22 pełnomocników rządu, czyli tylu, ilu było za czasów Ewy Kopacz. W 2013 roku koszty funkcjonowanie tylko jednego urzędu pełnomocnika - ds. równego traktowania - zatrudniającego 17 pracowników, wyniosły 1,5 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • sołtys 2016-02-15 08:37:39
    Pani premier gratulacje , ale to za mało odchudzić administrację samorządową , tam dopiero przerosty , a inwestycji tyle co kot napłakał , określić jakieś limity zatrudnienia , bo na to nie da się patrzeć , doradcy , pełnomocnicy od wszystkiego . urzędy miast i gmin , starostwa , urzędy marszałkowskie i wszystkie jednostki organizacyjne podległe samorządowi , czas wreszcie to zrobić , aby nie marnotrawili pieniędzy z podatków mieszkańców na zatrudnianiu rzeszy zbędnych pracowników samorządowych , nie może być takiej dobrowolnej samowolki , gdzie kwitnie korupcja i nepotyzm.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA