REKLAMA

Premier: Dzięki Solidarności Polska jest państwem wolnym i demokratycznym

  • Autor: PAP/AT
  • 31 sierpnia 2017 12:12
Premier: Dzięki Solidarności Polska jest państwem wolnym i demokratycznym Premier oceniła, że wolność i solidarność, to wartości wielkie i niezbywalne, o które cały czas musimy się troszczyć (fot.twitter.com/PremierRP)

Polska droga do wolności, to była droga "Solidarności", droga bardzo wyboista, znaczona często męczeństwem i krwią, ale zakończona zwycięstwem - powiedziaław Lubinie premier Beata Szydło.

"Polska droga do wolności, to była droga solidarności; droga bardzo wyboista, znaczona często męczeństwem i krwią, ale droga zwycięstwa, droga dzięki której dziś możemy powiedzieć, że polskie państwo jest państwem wolnym, suwerennym, demokratycznym" - powiedziała premier dziennikarzom.

Zaznaczyła, że "dzięki takim ludziom, którzy poświęcili swoje życie, poświęcili swoje zdrowie, by walczyć o Polskę, jesteśmy dumnym narodem polskim, który może cieszyć się wolnością i państwem, które daje przykład innym państwom europejskim w jaki sposób ta solidarność ma się wyrażać, właśnie w odzyskiwaniu wolności, w jaki sposób ta solidarność ma nas łączyć".

"Dzięki polskiemu przykładowi państwa Europy Środkowo-Wschodniej również podjęły to wielkie wyzwanie, państwa - które były przez reżim komunistyczny gnębione i za naszym przykładem dołączyły do państw demokratycznych" - powiedziała premier. Podkreśliła, że dzisiaj "jesteśmy w UE, jesteśmy państwem demokratycznym, wolnym i suwerennym".

Premier oceniła, że wolność i solidarność, to wartości wielkie i niezbywalne, o które cały czas musimy się troszczyć.

"Musimy pamiętać, że wolność to solidarność, ale musimy też dbać o to, by tej wolności i solidarności nie zabrakło. Dzisiaj solidarności jest nam bardzo potrzeba, dlatego takie dni, takie momenty jak ten dzisiejszy, nie tylko mają nam przypominać o tej wspaniałej historii Polski, o ludziach, którzy walczyli ze znakiem Solidarności na piersiach o polską wolność, ale mają nam przypominać, że cały czas tej solidarności potrzebujemy" - powiedziała szefowa rządu.

Szefowa rządu złożyła kwiaty oraz zapaliła znicze na grobach ofiar Lubina'82. Premier towarzyszył szef "Solidarności" Piotr Duda. Szydło spotkała się też z dolnośląską działaczką Solidarności Krystyną Sobierajską-Kowalczuk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • :-) 2017-08-31 15:52:11
    Szkoda że dzisiejsza "Solidarność" nie ma nic wspólnego z tamtą a jej szefem jest facet który ramie w ramię z milicja, ZOMO i ORMO, bronił socjalistycznego ładu i nadrzędnej roli PZPR a dzisiaj jest grubą rybą spędzającą za grosze wczasy w związkowych apartamentach do których plebs nie ma wstępu i jeszcze biorącym na odjezdne koszyki z wiktuałami odjętymi od ust zwykłym związkowym wczasowiczom. Panisko!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA