REKLAMA

Premier i minister pracy spotkały się z prezes ZUS

  • Autor: PAP/JS
  • 13 kwietnia 2016 18:06
Premier i minister pracy spotkały się z prezes ZUS Rozmowa dotyczyła m.in. planów ZUS i procedur, które chce wprowadzać nowe kierownictwo (fot. twitter/Kancelaria Premiera)

• Premier Beata Szydło i minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska spotkały się w siedzibie ZUS z prezesem tej instytucji Gertrudą Uścińską.
• Jak poinformował PAP rzecznik rządu Rafał Bochenek, rozmowa dotyczyła m.in. planów ZUS i procedur, które chce wprowadzać nowe kierownictwo.

"To było spotkanie, na którym pani profesor Uścińska zaprezentowała jak funkcjonuje ZUS na co dzień. Wypunktowała problemy organizacyjne, z jakimi ZUS się zmaga. Chodzi o pewne niedookreślenie kompetencji, również niemoc w podejmowaniu decyzji. Pani profesor wprowadza nowe rozwiązania, nowe procedury, które przyśpieszą i ułatwią funkcjonowanie tej instytucji" - powiedział Bochenek po spotkaniu.

Jak dodał, prezes Uścińska mówiła też o wdrożeniu systemów informatycznych, które służą obsłudze świadczeń.

Czytaj też: W piątek Zgromadzenie Narodowe z okazji 1050-lecia chrztu Polski

Uścińska w wywiadzie dla PAP z początku kwietnia powiedziała, że jej priorytety jako szefowej wynikają wprost z ustawy o ubezpieczeniach społecznych - Zakład ma skutecznie pobierać składki i terminowo wypłacać świadczenia. Wszelkie pozostałe funkcje muszą być temu podporządkowane i wspierać te dwa podstawowe zadania.

Zapowiedziała przegląd obecnej polityki kadrowo-finansowej i podjęcie starań o wzrost wynagrodzeń, które w ZUS są niskie. W ocenie prof. Uścińskiej wizerunek Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wymaga zmiany, bo w społecznym odbiorze ZUS niezasłużenie oceniany jest słabo. Pytana o plany obniżenia wieku emerytalnego, zapewniła, że ZUS sobie poradzi.

Premier Beata Szydło powołała Gertrudę Uścińską na stanowisko prezesa ZUS 11 lutego br. ZUS nie miał prezesa od 1 kwietnia 2015 r., gdy odszedł poprzedni prezes Zbigniew Derdziuk; od tego czasu obowiązki pełniła wiceprezes Elżbieta Łopacińska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA