REKLAMA

Premier i prezes PiS na obchodach Święta Niepodległości w Krakowie

  • Autor: PAP/JS
  • 07 listopada 2016 16:40
Premier i prezes PiS na obchodach Święta Niepodległości w Krakowie Oprócz premier, W uroczystościach uczestniczyć będą także m.in. marszałkowie Sejmu i Senatu oraz inni politycy PiS (fot. KPRM/twitter)

Premier Beata Szydło i prezes PiS Jarosław Kaczyński wezmą w piątek (11 listopada) udział w zorganizowanych 11 listopada przez Prawo i Sprawiedliwość obchodach Święta Niepodległości w Krakowie - poinformował na konferencji prasowej w Krakowie wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

"Obchody organizowane przez PiS rozpoczną się o godz. 16.30 mszą św. w Katedrze na Wawelu. W trakcie uroczystości przewidziano także złożenie kwiatów w kryptach Katedry na Wawelu, jak i przed pomnikiem Jana Pawła II.

Po mszy, ok. godz. 18 w historycznej sali Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" przy ulicy Józefa Piłsudskiego zaplanowane jest wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego i koncert patriotyczny.

W uroczystościach uczestniczyć będą także m.in. marszałkowie Sejmu i Senatu oraz inni politycy PiS.

Oficjalne uroczystości państwowe z okazji Święta Niepodległości, organizowane przez wojewodę małopolskiego, rozpoczną się w piątek przed południem. Przedstawiciele najwyższych władz państwowych nie będą brali w nich udziału.

"W tym samym terminie w Warszawie odbywają się uroczystości związane z konsekracją Świątyni Opatrzności Bożej, w których będą oni uczestniczyć" - powiedział dziennikarzom szef klubu radnych PiS w Radzie Miasta Krakowa Włodzimierz Pietrus.

Czytaj też: Błaszczak: Policja przygotowana do zapewnienia bezpieczeństwa 11 listopada

Krakowskie oficjalne uroczystości państwowe rozpocznie złożenie kwiatów pod pomnikiem Żołnierzy Polski Walczącej i msza św. na Wawelu o godz. 10. Jej uczestnicy wyruszą następnie w pochodzie patriotycznym z Wawelu i złożą kwiaty przy Krzyżu Katyńskim na placu o. Studzińskiego. Tam też rozdawane będą flagi i kwiaty.

Pochód dotrze na plac Matejki, gdzie w samo południe pod Pomnikiem Grunwaldzkim rozpoczną się uroczystości z udziałem Wojska Polskiego. W ich trakcie przewidziano wręczenie odznaczeń państwowych oraz aktów nadania obywatelstwa polskiego, przemówienie wojewody małopolskiego Józefa Pilcha oraz złożenie kwiatów i defiladę.

Z okazji Święta Niepodległości zorganizowano także "Dzień otwarty Urzędu Wojewódzkiego" i możliwość spotkania z wojewodą. Wokół Plant kursować będzie tramwaj patriotyczny, a na Rynku Głównym o godz. 17. odbędzie się "Lekcja śpiewania".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA