REKLAMA

Premier i prezydent na odprawie kierownictwa MON i sił zbrojnych

  • Autor: PAP/JS
  • 25 kwietnia 2016 13:14
Premier i prezydent na odprawie kierownictwa MON i sił zbrojnych To pierwsza odprawa po przejęciu władzy przez PiS (fot. twitter/Kancelaria Premiera)

• Z udziałem zwierzchnika sił zbrojnych prezydenta Andrzeja Dudy i premier Beaty Szydło rozpoczęła się w Warszawie doroczna odprawa kierowniczej kadry MON i sił zbrojnych.
• Odprawa rozpoczęła od uroczystego przywitania prezydenta z udziałem kompanii honorowej.

To pierwsza odprawa po przejęciu władzy przez PiS. Prezydent Duda i premier Szydło biorą w niej udział po raz pierwszy. To również pierwsza odprawa z Antonim Macierewiczem w roli ministra obrony narodowej.

Gospodarzem odprawy jest szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Mieczysław Gocuł. Jego kadencja kończy się 6 maja. Obecni są też dowódca generalny gen. broni Mirosław Różański, dowódca operacyjny gen. broni Marek Tomaszycki oraz pozostali najwyżsi dowódcy wojskowi. Wśród gości odprawy są też marszałkowie Sejmu i Senatu Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski, szef BBN Paweł Soloch, minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński, wiceministrowie Obrony Narodowej, szefowie wojskowych służb specjalnych.

Odprawa kierownictwa resortu, najwyższych dowódców wojskowych i dyrektorów komórek organizacyjnych MON to coroczna narada, podczas której podsumowuje się realizację zadań z ubiegłego roku i określa priorytety dla resortu i wojska na kolejne miesiące

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA