REKLAMA

Premier i szef MSWiA omawiają sytuację wichurach

  • Autor: PAP/AT
  • 30 października 2017 09:47
Premier i szef MSWiA omawiają sytuację wichurach Premier i szef MSWiA na odprawie koordynacyjnej z wojewodami i szefami służb (fot.twitter.com/PremierRP)

Premier Beaty Szydło i szef MSWiA Mariusz Błaszczak spotkał się z wojewodami i komendantami wojewódzkimi PSP z terenów dotkniętych skutkami wichur.

Rozpoczęła się odprawa z udziałem premier Beaty Szydło i szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka z wojewodami i komendantami wojewódzkimi PSP z terenów dotkniętych skutkami wichur. Spotkanie trwa w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

W wyniku wichury, która przeszła w weekend nad Polską, w całym kraju strażacy w niedzielę interweniowali 6233 razy; najwięcej w woj. dolnośląskim (1622 razy), śląskim (954 razy), małopolskim (551 razy) - poinformował w niedzielę wieczorem rzecznik Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, Paweł Frątczak.

Czytaj też: Wichury nad Polską - skutki

Jak mówił, wichura uszkodziła dachy na 933 budynkach; w tym - 732 w budynkach mieszkalnych i 201 w budynkach gospodarczych. Najwięcej uszkodzonych budynków jest w woj. dolnośląskim - 306, 158 w woj. śląskim, 88 w woj. wielkopolskim.

Bilans ofiar po niedzielnej wichurze, to: 2 ofiary śmiertelne i 12 osób rannych, w tym 5 strażaków.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA