REKLAMA

Premier jest zadowolona ze zmian w TVP i Jacka Kurskiego

 • Autor: GP
 • 29 stycznia 2016 08:29
Premier jest zadowolona ze zmian w TVP i Jacka Kurskiego Beata Szydło zwróciła uwagę na pogarszającą się sytuację finansową TVP. (fot. facebook.com)

• Beata Szydło cieszy się z kierunku zmian, jakie zachodzą w mediach publicznych. Nie ukrywa jednak, że finanse TVP są w złym stanie.
• W jej ocenie już widać jak bardzo przekaz mediów publicznych, zwłaszcza telewizji się zobiektywizował.
• Premier dobrze ocenia pracę Jacka Kurskiego, nowego prezesa TVP.

- Interesują mnie głosy obywateli, którzy wieczorem siadają, by obejrzeć "Wiadomości", by dowiedzieć się, co się dzieje w sposób rzetelny - relacjonowała swoje obserwacje premier Beata Szydło na łamach "Super Expressu". W jej ocenie Polacy zaczynają doceniać zmiany do jakich doprowadził nowy prezes TVP, Jacek Kurski. Zastrzega jednocześnie, że nie może nagiąć niczyjej opinii.

Beata Szydło zwróciła też uwagę na pogarszającą się sytuację finansową spółki. Chce, by w najbliższej przyszłości nie tylko zmiany ustawowe w tej materii się pojawiły, ale i by TVP zmieniła się i odzyskała na prestiżu.

- Był kiedyś taki premier, który zachęcał, by nie płacić abonamentu – przytoczyła w wypowiedzi dla gazety postać Donalda Tuska. Jak podsumowuje temat Beata Szydło, dopiero gdy rozwiąże się kwestię finansowania będzie można skupić się na realizowaniu misji zapisanej w ustawie o TVP.

Zmiany w mediach publicznych zostały przeprowadzone w pierwszej połowie stycznia za sprawą uchwalenia tzw. małej ustawy medialnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • widz 2016-01-29 21:14:29
  Do spragniony123: masz rację spokojnie i merytorycznie bez głupich uśmiechów i gestów , dobrze , że te gwiazdy mające pałace wreszcie usunięto , a szczególnie te jadaczki i maruderów , którzy o rzetelnym i obiektywnym dziennikarstwie nigdy nie słyszeli , a dorobili się z naszych pieniędzy podatników z nadania PO - PSL.
 • spragniony123 2016-01-29 21:00:24
  W wiadomościach nareszcie normalnie ,bez głupich uśmieszków nie widzę szyderstwa .Nie oglądałem kilka lat teraz oglądam ze spokojem .
 • Mariusz 2016-01-29 13:46:29
  Bełkot zmienia się w merytoryczną dyskusję,poprawa jest widoczna,oby tak dalej.Platforma prześcignęła w propagandzie mistrza z czasów II wojny światowej.
 • Stanisław Komosa 2016-01-29 08:51:09
  Brawo, wreszcie nadszedł czas na odbudowanie DUMY NARODOWEJ POLAKÓW Dość pogardy i pedagogiki wstyduREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA