REKLAMA

Premier Malty w Polsce: Premier Szydło będzie rozmawiać z Josephem Muscatem

  • Autor: GP
  • 30 listopada 2016 12:07
Premier Malty w Polsce: Premier Szydło będzie rozmawiać z Josephem Muscatem Beata Szydło prowadzi szereg inicjatyyw dyplomatycznych, ostatnią była wyprawa do Londynu w poniedziałek (28 listopada). (fot.:KPRM/flickr.com/domena publiczna)

• Polskę odwiedza Joseph Muscat, premier Malty.
• W planie jego wizyty jest spotkanie z premier Beatą Szydło.

W środę (30 listopada) ma odbyć się spotkanie dyplomatyczne na linii Polska - Malta. Warszawę odwiedza Joseph Muscat, premier Malty. W ramach jego wizyty przewidziano spotkanie bilateralne z premier Beatą Szydło.

- Priorytety maltańskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, bieżąca agenda UE oraz dwustronna współpraca gospodarcza – znajdą się wśród tematów rozmów premier Beaty Szydło z Josephem Muscatem - informuje Kancelaria Premiera.

Czytaj: Odwołano wtorkowe posiedzenie rządu

Malta zacznie prezydencję w Radzie UE w styczniu 2017 roku.

Można się spodziewać, że premierowe poruszą kwestię Brexitu, który jest najważniejszym problemem, z którym musi się zmierzyć UE w nadchodzących latach.

Joseph Muscat jest politykiem i liderem Partii Pracy na Malcie. To stanowisko polityczne piastuje od 6 czerwca 2008 r. W latach 2004 do 2008 był posłem do Parlamentu Europejskiego. Premierem Malty jest od 11 marca 2013 roku.

Joseph Muscat, źródło: wikipedia.org/CC BY-SA 3.0

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA