REKLAMA

Premier: Nasi bracia węgierscy budują most pamięci ku przyszłości

  • Autor: AT/PAP
  • 06 kwietnia 2018 13:38
Premier: Nasi bracia węgierscy budują most pamięci ku przyszłości Uroczyste odsłonięcie pomnika "Memento-Smoleńsk" w Budapeszcie (Mateusz Morawiecki, fot.twitter.com/PremierRP)

Nie można zrozumieć współczesnej historii Polski bez zrozumienia tej straszliwej, straszliwie wyjątkowej katastrofy, jaką była katastrofa smoleńska - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas odsłonięcia na Węgrzech pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej.

W piątek (6 kwietnia) premier Mateusz Morawicki oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński wzięli udział w ceremonii odsłonięcia pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej "Memento-Smoleńsk" w Budapeszcie.

"Mogę zaświadczyć o tym, że jak widzę, jak Viktor Orban walczy o tę lepszą Europę, o lepsze Węgry, o przyszłość Europy, to jestem pełen podziwu i wierzę w to, że właśnie z Węgier może wyjść lepsza, bardziej sprawiedliwa, bardziej wolna Europa" - powiedział Morawiecki podczas uroczystości.

"Ta droga na pewno nie jest łatwa, ale kiedy popatrzymy wstecz, 10-20 lat temu, to widzimy dzisiaj takie drzewa wolności, takie pomniki wolności, prawdy i sprawiedliwości, jakich nie było, dlatego wierzę w to głęboko, że dzięki Viktorowi Orbanowi, narodowi węgierskiemu i przyjaźni polsko-węgierskiej wywalczymy lepszą Europę" - dodał szef polskiego rządu.

Pomnik

Premier podziękował Węgrom, że starają się nie tylko zrozumieć tragedię smoleńską, ale też ją upamiętnić.

"Nie można zrozumieć współczesnej historii Polski bez zrozumienia tej straszliwej, straszliwie wyjątkowej katastrofy, jaką była katastrofa smoleńska. To, że nasi bracia węgierscy nie tylko starają się ją zrozumieć, ale starają się też ją uczcić i w ten sposób budują most pamięci ku przyszłości, zasługuje na największą wdzięczność i za to chciałem bardzo gorąco podziękować" - powiedział szef rządu na uroczystościach w Budapeszcie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA