REKLAMA

Premier o Komołowskim: Swoimi wyborami dawał przykład odwagi i poświęcenia dobru wspólnemu

  • Autor: PAP/JS
  • 10 stycznia 2017 16:39
Premier o Komołowskim: Swoimi wyborami dawał przykład odwagi i poświęcenia dobru wspólnemu Komołowski od czerwca 2010 r. pełnił funkcję prezesa Stowarzyszenia Wspólnota Polska (fot. youtube.com)

• Longin Komołowski swoimi wyborami dawał przykład odwagi i poświęcenia dobru wspólnemu - napisała premier Beata Szydło w liście odczytanym podczas uroczystości pogrzebowych zmarłego 30 grudnia działacza "S" i polityka.
• Polskie życie społeczne traci dziś wielkiego człowieka - podkreśliła.

"Dokonania świętej pamięci Longina Komołowskiego przypominają nam, że celem każdej działalności publicznej powinno być to, co nazywamy dobrem powszechnym. Polska i Polacy wiele mu zawdzięczają" - napisała premier w liście odczytanym podczas wtorkowych uroczystości w Świątyni Opatrzności Bożej.

Jak dodała, Longin Komołowski, który pozostanie w naszej pamięci jako człowiek Solidarności, "swoimi wyborami dawał przykład odwagi i poświęcenia dobru wspólnemu".

"Powołany do działalności w strukturach administracji rządowej jako minister pracy i wiceprezes Rady Ministrów nie zatracił właściwej mu wrażliwości społecznej. Z duszą związkowca angażował się w rozwiązywanie problemów czasu transformacji ustrojowej, traktując swe zadania jako służbę (...) godności człowieka" - podkreśliła Szydło.

Zmarłego 30 grudnia ub.r. żegnali m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Jerzy Buzek, prezes NSZZ "Solidarność" Piotr Duda, były premier Jerzy Buzek i członkowie jego rządu, poseł Marian Krzaklewski oraz wicemarszałek Senatu Maria Koc.

Na uroczystościach pogrzebowych obecni byli także m.in. związkowcy, stoczniowcy i górnicy, a także przedstawiciele organizacji polonijnych, spółek państwowych i organizacji pozarządowych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA