REKLAMA

Premier: Polityka powinna być czynieniem dobra dla wspólnoty

  • Autor: PAP/AT
  • 06 września 2017 10:37
Premier: Polityka powinna być czynieniem dobra dla wspólnoty Polityka wchodzi praktycznie rzecz biorąc wszędzie w moje życie - mówi premier (Beata Szydło, fot.twitter.com/PremierRP)

Jeśli przyjmie się, że polityka to czynienie dobra dla wspólnoty, w której się żyje, to jest to rzecz idealna, wspaniała. To jest też wzorzec, do którego każdy polityk powinien dążyć -  powiedziała premier Beata Szydło.

• Dopóki polityka jest pasją, to jest dobrze, jeżeli staje się rutyną i myśleniem o własnym interesie, dbaniem o karierę polityczną, to zaczynają się problemy - powiedziała premier Beata Szydło.

• Chciałabym, żeby dla mnie polityka była właśnie pasją - dodała.

• Oceniła, że każdego dnia, każdy z polityków powinien odpowiadać sobie na pytanie: czym dla niego jest polityka, co powinien robić i jak powinien się zachowywać?

Premier w drugim dniu XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy wzięła udział w sesji plenarnej "Polityka. W sprawie wartości czy interesów?".

Szefowa rządu pytana, czym jest dla niej polityka, odparła: "Każdego dnia rano zastanawiam się, czym dla mnie jest polityka i po co ja to robię. Jest tyle wspaniałych i ciekawszych rzeczy, które można robić, które mogą rzeczywiście przynosić człowiekowi satysfakcję".

"Dla mnie jest to oczywiście w tej chwili mój świat, to co wokół mnie się dzieje, jest nieodmiennie związane z polityką. Ta polityka wchodzi praktycznie rzecz biorąc wszędzie w moje życie, dotyka każdej minuty mojego życia. Staram się od niej czasami uciekać i żyć bez niej, ale pełniąc taką funkcję, którą pełnię w tej chwili, jest to bardzo trudne" - zauważyła Beata Szydło.

Premier oceniła, że każdego dnia, każdy z polityków powinien odpowiadać sobie na pytanie: "czym dla niego jest polityka, co powinien robić i jak powinien się zachowywać?".

Czytaj też: Beata Szydło: Tylko, kiedy gramy w drużynie, jesteśmy w stanie osiągnąć wielkie rzeczy

Według szefowej rządu jeśli przyjmie się, że polityka to czynienie dobra dla wspólnoty, w której się żyje, to jest to "rzecz idealna, wspaniała". "To jest też wzorzec, do którego każdy polityk powinien dążyć" - podkreśliła. "Czy tak jest? Jest różnie, zapewne jak to w życiu" - dodała.

Zdaniem Szydło "dopóki polityka dla polityków jest pasją, to jest dobrze, jeżeli staje się rutyną i tylko i wyłącznie myśleniem w kategoriach interesu własnego, dbania o swoją karierę polityczną, to zaczynają się problemy".

"Chciałabym, żeby dla mnie ta polityka - póki w niej jestem i póki się nią zajmuje - była właśnie pasją. Bo wtedy, mam nadzieję, że będę umiała każdego dnia odpowiedzieć sobie na początku dnia, co powinnam zrobić i po co to robię. A na zakończenie dnia, podsumowując - zastanowić się czy ten dzień rzeczywiście był zgodny z tym, co zakładam, jako polityk, czyli czynienie dobra dla innych" - zaznaczyła premier.

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski poinformował na Twitterze, że razem z premier zwiedzili wystawę dotyczącą Solidarności Walczącej w związku z 35-leciem organizacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • maczyk 2017-09-07 08:13:30
    "Dla wspólnoty..." - rozumiem - wspólnoty partyjnej ?
  • eugeniusz 2017-09-06 19:01:03
    Bardzo, bardzo się cieszę, że Pani Premier coś by nadal "chciała" Bo do tej pory, można mieć obawy, czy aby na pewno pewne kwestie Pani Premier chciała, czy jej nakazano. A tak przy okazji: kiedy publikacja?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA