REKLAMA

Premier pozwała tygodnik. Za "piekło na rozkaz Berlina"

  • Autor: PAP
  • 20 października 2015 12:40
Premier pozwała tygodnik. Za "piekło na rozkaz Berlina" Pozew o ochronę dóbr osobistych Ewy Kopacz wpłynął do Sądu Okręgowego w Warszawie. Fot. facebook.com

Premier Ewa Kopacz pozwała "wSieci" za okładkę tego tygodnika przedstawiającą ją jako islamską terrorystkę, z podpisem "Ewa Kopacz urządzi nam piekło na rozkaz Berlina".

Pozew o ochronę dóbr osobistych Ewy Kopacz wpłynął do Sądu Okręgowego w Warszawie - co potwierdził we zespół prasowy sądu.

Na cel społeczny

Pozwanymi są Jacek Karnowski, naczelny "wSieci" oraz wydawca tygodnika. W pozwie zawarto żądanie przeprosin i wpłaty określonej kwoty na cel społeczny.

Jednym z zarzutów pozwu jest naruszenie wizerunku Ewy Kopacz przez przedstawienie jej jako islamskiej terrorystki z materiałami wybuchowymi.

Okładka jednego z wrześniowych wydań tygodnika ilustrowała materiał o kwestii uchodźców.

Fot. youtube.com

W kancelarii prawnej Pociej-Dubois-Kozak, która przygotowała pozew, powiedziano, że kontakt z adwokatami będzie możliwy po południu, gdyż obecnie przebywają na rozprawach w sądach.

Procesy za okładki

W warszawskim sądzie trwają dwa inne procesy cywilne za okładki tego tygodnika.

Jeden wytoczyła dziennikarka Monika Olejnik za fotomontaż przedstawiający ją w towarzystwie gen. Wojciecha Jaruzelskiego i z podpisem "Dzieci esbeków i ludzi PZPR rządzą mediami".

Autorem drugiego pozwu jest naczelny "Newsweeka" Tomasz Lis, którego przedstawiono w mundurze stylizowanym na uniform III Rzeszy, z trupią czaszką na czapce i zakrwawionym różańcem w dłoni oraz podpisem "Prawie jak Goebbels". Pozwani wnoszą o oddalenie obu pozwów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA