REKLAMA

Premier przyjął Betlejemskie Światło Pokoju

  • Autor: PAP/AT
  • 19 grudnia 2017 12:54
Premier przyjął Betlejemskie Światło Pokoju Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi "W Tobie jest światło" (fot.twitter.com/PremierRP)

Służba, braterstwo i praca to piękne hasła, one są aktualne i ważne dla nas wszystkich w Radzie Ministrów i wszystkich naszych współpracowników z ministerstwa - powiedział premier Mateusz Morawiecki, który we wtorek (19 grudnia) przyjął od harcerzy z ZHP Betlejemskie Światło Pokoju.

Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi "W Tobie jest światło". "Hasło W Tobie jest światło powinno odnosić się nie tylko do was, do młodych ludzi, ale też do nas młodych duchem, wszystkich, którzy chcą wypełniać to zawołanie" - powiedział premier podczas uroczystości w KPRM.

"Służba, braterstwo i praca to piękne hasła, one są aktualne i ważne dla nas wszystkich w Radzie Ministrów i wszystkich naszych współpracowników z ministerstwa" - podkreślił.

Morawiecki nawiązał również do 36. rocznicy wprowadzenia 13 grudnia 1981 r. stanu wojennego w Polsce. "Parę dni temu przeżywaliśmy coś zupełnie odwrotnego, rocznicę ciemniejszych dni czasów PRL-u. To było takie jądro ciemności więc symbolicznie przechodzimy ciągu tych paru dni od tego jądra ciemności do tego momentu, w którym sobie mówimy: w Tobie jest światło" - powiedział.

"Dziękuję za tę nadzieję, za to, co wy niesiecie ze sobą. A my możemy się zobowiązać, że będziemy też pracowali dla dobra Rzeczpospolitej ze wszystkich naszych sił" - podkreślił Morawiecki zwracając się do harcerzy.

Podczas uroczystości w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów obecni byli przedstawiciele rządu, m.in. szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska, i minister środowiska Jan Szyszko. Wspólnie odśpiewano kolędę "Przybieżeli do Betlejem".

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA