REKLAMA

Premier skomentował wpis Donalda Tuska: To nieprawdziwe spojrzenie na rzeczywistość

 • Autor: AT/PAP
 • 02 lutego 2018 09:00
Premier skomentował wpis Donalda Tuska: To nieprawdziwe spojrzenie na rzeczywistość Premier Mateusz Morawiecki skomentował wpis szefa Rady Europejskiej, byłego premiera Donalda Tuska na Twitterze (Donald Tusk, fot.shutterstock.com)

Donald Tusk jest dorosły i sam pracuje na swój wizerunek wśród Rodaków. To zupełnie nieprawdziwe spojrzenie na rzeczywistość. My, w odróżnieniu od naszych poprzedników, chcemy odkłamać fałszywe spojrzenie na naszą historię - tak premier Mateusz Morawiecki skomentował wpis szefa Rady Europejskiej, byłego premiera Donalda Tuska na Twitterze.

Donald Tusk napisał na Twitterze: "Kto rozpowszechnia kłamliwe sformułowanie o polskich obozach, szkodzi dobremu imieniu i interesom Polski. Autorzy ustawy wypromowali to podłe oszczerstwo na cały świat, skutecznie jak nikt dotąd. A więc, zgodnie z ustawą...".

- Cóż, Donald Tusk jest dorosły i sam pracuje na swój wizerunek wśród Rodaków. To zupełnie nieprawdziwe spojrzenie na rzeczywistość. My, w odróżnieniu od naszych poprzedników, chcemy odkłamać fałszywe spojrzenie na naszą historię. Nasi poprzednicy nie zrobili w tym zakresie nic. Nawet nieprzyjazne nam międzynarodowe media informują teraz, że polskie obozy zagłady to niewłaściwe sformułowanie. Jakiś efekt już osiągnęliśmy - podkreślił.

Premier odniósł się także do słów senator PiS Anny Anders, która podczas debaty w Senacie krytycznie wypowiedziała się m.in. o trybie prac nad nowelizacją ustawy o IPN.

- Na pewno miała na myśli to, że ustawa może naruszać wolność słowa, że tak może być zrozumiana, że tego obawiają się nasi amerykańscy przyjaciele. Jest inaczej, wolność słowa w żaden sposób nie jest zagrożona. Mogę o tym zapewnić. Naród i państwo polskie czci ofiary Holokaustu, ci Żydzi, którzy zostali okrutnie wymordowani przez Niemców, byli w dużej części naszymi, polskimi obywatelami - oświadczył Mateusz Morawiecki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (5 komentarzy)

 • Tuskopolsce 2018-02-02 12:05:28
  ‎- W ankiecie na temat polskości opublikowanej w miesięczniku " ZNAK "/ nr 11-12 z 1987 roku - str. 190 / Donald Tusk tak mówi o sobie: " Jak wyzwolić się od tych stereotypów, które towarzyszą nam niemal od urodzenia, wzmacniane literaturą, historią, powszechnymi resentymentami? Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło - ponuro - śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych urojeń? Polskość to nienormalność - takie skojarzenie nasuwa mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnie ochoty dźwigać. Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski - tej ziemi konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia, prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem".
 • reality szoł 2018-02-02 11:54:48
  Po co była ta głupia ustawa.Kto to wymyślił i po co? co to był za idiota.
 • :-) 2018-02-02 09:56:12
  Do 1w2: Kurski już przepraszał za kłamstwo o dziadku Tuska. To taka sama prawda jak działalność opozycyjna Kaczyńskiego za komuny.
 • 1w2 2018-02-02 09:45:04
  Co Tusk może napisać czy powiedzieć o nazistowskich obozach w Polsce, którego dziadek pracował ciężko w Wermachcie. Dziadek na pewno przekazał wnukowi całą prawdę i dlatego może coś obiektywnego o tym powiedzieć. Obraża Polski Naród i dobrze mu się wiedzie ze wsparciem Angeli, bo w przeciwieństwie do Polaków, Niemcy nie zostawiają swoich na lodzie. A w ogóle, prawdziwi Polacy powinni wybrać, tego Pana na Prezydenta. Wtedy na pewno Polska będzie krajem mlekiem i miodem płynąca.
 • 222 2018-02-02 09:25:54
  Żydzi i Polacy (ofiary) skaczcie sobie do oczu, a Niemcy i Rosjanie (oprawcy naziści i bolszewicy), ci którzy mordowali, drwią sobie z Was i budują ręka w rękę Nord Stream 2. Zastanówcie się co robicie i do czego to może znowu doprowadzić.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA