REKLAMA

Premier Szydło chce wymienić część samochodów BOR

  • Autor: PAP/GP
  • 08 marca 2016 18:38
Premier Szydło chce wymienić część samochodów BOR Premier Szydło odniosła się również do incydentu z udziałem prezydenckiej limuzyny. (fot.:twitter.com/PremierRP)

Zbliżające się Światowe Dni Młodzieży oraz szczyt NATO powodują konieczność wymiany części floty samochodów, jaką dysponuje Biuro Ochrony Rządu - poinformowała podczas wtorkowej (8 marca) konferencji prasowej premier Beata Szydło.

Jak mówiła szefowa rządu, przez ostatnie osiem lat BOR nie było w odpowiedni sposób doposażone, m.in. jeśli chodzi o sprzęt.

Dodała, że jednym z koniecznych kroków będzie wymiana części floty aut, jaką dysponuje BOR.

- W tej chwili mamy dwa bardzo ważne wydarzenia w Polsce w tym roku, mamy szczyt NATO i Światowe Dni Młodzieży, i BOR będzie musiało zabezpieczać nie tylko polskich VIP-ów, ale przede wszystkim osobistości z całego świata - podkreśliła.

Szydło odniosła się również do incydentu z udziałem prezydenckiej limuzyny - w aucie, w którym jechał prezydent, doszło do uszkodzenia koła. Jak zaznaczyła szefowa rządu, trwa postępowanie w tej sprawie.

- Raport na ten temat jest przekazany do ministra MSWiA Mariusza Błaszczaka - powiedziała Beata Szydło. Dodała, że na temat incydentu będzie rozmawiała zarówno z szefem BOR, jak i MSWiA.

Zdaniem premier, na wyjaśnienie tej sprawy trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, m.in. ze względu na to, że nie ma jeszcze opinii policji oraz trwa postępowanie prokuratorskie.

Przeczytaj: Pęknięta opona w limuzynie prezydenta to nie pierwszy taki przypadek

- Zależy nam na tym, aby ta sprawa była wyjaśniona bardzo rzetelnie - podkreśliła.

Do zdarzenia z udziałem prezydenckiej limuzyny doszło w czasie przejazdu prezydenckiej kolumny aut autostradą A4 na terenie woj. opolskiego. W samochodzie, którym podróżował prezydent Andrzej Duda, doszło do uszkodzenia opony tylnego koła. W wyniku tego - jak później relacjonował sam prezydent - "auto wpadło w poślizg i zsunęło się do rowu". Prezydent, korzystając z innego samochodu z kolumny, wyruszył w dalszą drogę do Wisły. Ani jemu, ani żadnej z towarzyszących mu osób nic się nie stało. Przyczyny zdarzenia badają - oprócz BOR - prokuratura i policja.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA