REKLAMA

Premier Szydło odwołała Greya na wniosek szefa MSZ

  • Autor: PAP/JS
  • 30 listopada 2016 17:42
Premier Szydło odwołała Greya na wniosek szefa MSZ Jak dodaje, ministerstwo planuje w inny sposób wykorzystać wiedzę i doświadczenie Roberta Greya. (fot.msz.gov.pl)

• Premier Beata Szydło na wniosek szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego odwołała z funkcji wiceministra SZ Robert Greya - poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek.
• Jak zaznaczył, decyzja jest związana "ze zmianą organizacyjną w resorcie".

Jak poinformowała rzecznik MSZ Joanna Wajda Robert Grey został odwołany z funkcji wiceministra spraw zagranicznych. Grey w MSZ był odpowiedzialny za dyplomację ekonomiczną oraz politykę amerykańską i azjatycką.

"Pani premier na wniosek ministra Waszczykowskiego odwołała wiceministra SZ. Jest to związane ze zmianą organizacyjną w resorcie. Każdy minister sam może kształtować politykę kadrową" - powiedział Bochenek.

"Odwołanie wiceministra Roberta Greya wynika ze zmiany koncepcji kierownictwa MSZ" - podkreśliło z kolei MSZ w komunikacie. "Stanowczo dementujemy bezpodstawne doniesienia niektórych mediów, że dymisja ta ma związek z rzekomym zatajeniem przez niego współpracy z amerykańskimi służbami" - zaznacza resort.

Jak dodaje, ministerstwo planuje w inny sposób wykorzystać wiedzę i doświadczenie Roberta Greya.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA