REKLAMA

Premier Szydło przekazała wyrazy współczucia dla rodzin ofiar katastrofy w Świebodzicach

  • Autor: PAP
  • 08 kwietnia 2017 15:15
Premier Szydło przekazała wyrazy współczucia dla rodzin ofiar katastrofy w Świebodzicach Beata Szydło na bieżąco jest informowana o przebiegu akcji ratunkowej. (fot.wybierzpis.org.pl)

Rzecznik rządu Rafał Bochenek w imieniu premier Beaty Szydło przekazał wyrazy współczucia dla rodzin ofiar katastrofy budowlanej w Świebodzicach.

- W imieniu p. premier Beaty Szydło chciałbym przekazać wyrazy współczucia dla rodzin ofiar katastrofy budowlanej w Świebodzicach. Wierzymy, że wciąż prowadzona akcja ratunkowa zakończy się odnalezieniem i uratowaniem poszukiwanych osób - podkreślił Bochenek.

Jak poinformował, premier Beata Szydło "na bieżąco jest informowana o przebiegu całej akcji".

Bochenek dodał, że na miejscu pracę służb koordynuje przedstawiciel rządu RP, wojewoda dolnośląski. Poinformował, że o godz. 14 odbędzie się kolejna konferencja prasowa wojewody i właściwych służb.

Dwie osoby zginęły, a 11 jest poszukiwanych w wyniku zawalenia się kamienicy w Świebodzicach (Dolnośląskie). Strażakom udało się wydobyć 4 rannych. W kamienicy mieszkało 18 osób, ale nie wiadomo, czy wszyscy byli w domu w chwili tragedii. Przyczyną mógł być wybuch gazu.

Trzykondygnacyjna poniemiecka kamienica była usytuowana przy ul. bp. Krasickiego 28 w Świebodzicach - to centrum tego miasta położonego między Wałbrzychem a Świdnicą. Runęła w sobotę około godz. 9.00.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA