REKLAMA

Premier Szydło przybyła do Mongolii na szczyt przywódców Europy i Azji

  • Autor: pt/pap
  • 14 lipca 2016 15:46
Premier Szydło przybyła do Mongolii na szczyt przywódców Europy i Azji Beata Szydło w drodzie na szczyt, zatrzymała się w Kazachstanie (fot.premier.gov.pl)

• Premier Beata Szydło przybyła w czwartek do stolicy Mongolii, Ułan Bator, na szczyt przywódców państw europejskich i azjatyckich ASEM.
• Liderzy z blisko 50 krajów będą rozmawiać o pogłębianiu współpracy pomiędzy oboma kontynentami.

11. dwudniowy szczyt rozpocznie się w piątek rano. Po południu zaplanowane jest wystąpienie premier Szydło podczas sesji plenarnej. Na marginesie oficjalnych rozmów szefowa polskiego rządu ma rozmawiać z przywódcami Mongolii, Singapuru, Szwajcarii, Finlandii i Litwy.

Jak mówił rzecznik rządu Rafał Bochenek, Polsce zależy na umacnianiu kontaktów gospodarczych z państwami azjatyckimi. "Szczyt będzie więc dobrą okazją do rozmowy o naszej współpracy" - zaznaczył.

Do udziału w szczycie zaproszono szefów państw i rządów 50 krajów z Europy i Azji.

Do ASEM należą m.in. kraje Unii Europejskiej, Chiny, Indie, Japonia, Korea Południowa, państwa regionu Azji Południowo-Wschodniej zrzeszone w ASEAN, Rosja, Australia, Nowa Zelandia, Pakistan, Bangladesz i goszcząca w tym roku przywódców z obu kontynentów Mongolia.

Polska uczestniczy w spotkaniach od 2004 roku.

Państwa członkowskie ASEM wytwarzają 50 proc. globalnego PKB, liczą 60 proc. ludności świata i odpowiedzialne są za 60 proc. handlu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA