REKLAMA

Premier Szydło przybyła do Rzymu

  • Autor: PAP/JS
  • 12 maja 2016 19:32
Premier Szydło przybyła do Rzymu W piątek (13 maja) w Watykanie szefowa polskiego rządu zostanie przyjęta na audiencji przez papieża Franciszka (fot. twitter/kancelaria premiera)

• Premier Beata Szydło w czwartek po południu przybyła do Rzymu.
• W piątek (13 maja) w Watykanie szefowa polskiego rządu zostanie przyjęta na audiencji przez papieża Franciszka.

Podczas audiencji premier Szydło ma rozmawiać z papieżem m.in. o organizowanych w Krakowie Światowych Dniach Młodzieży oraz o jego wizycie z tej okazji w Polsce.

Premier spotka się także tego dnia z sekretarzem ds. relacji z państwami w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej abp. Paulem Gallagherem.

Przed audiencją Beata Szydło weźmie udział w uroczystej mszy przy grobie św. Jana Pawła II. W piątek minie 35. rocznica nieudanego zamachu na życie Jana Pawła II, dokonanego przez Turka Mehmeta Ali Agcę.

Czytaj też: Marek Niechciał prezesem UOKiK

Jeszcze w czwartek wieczorem premier spotka się z polskimi hierarchami pracującymi na co dzień w Watykanie.

Światowe Dni Młodzieży 2016 pod hasłem "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią" odbędą się w Krakowie i w Brzegach pod Wieliczką w dniach od 26 do 31 lipca. Od 27 do 31 lipca będzie w nich brał udział papież Franciszek.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA