REKLAMA

Premier Szydło spotka się z szefem Komisji Europejskiej

  • Autor: PAP/JS
  • 17 marca 2016 17:48
Premier Szydło spotka się z szefem Komisji Europejskiej Premier zaprosiła przewodniczącego Komisji do kraju jeszcze w grudniu w Paryżu, gdzie spotkali się przy okazji szczytu klimatycznego (fot. twitter/Kancelaria Premiera)

• Premier Beata Szydło spotka się na marginesie szczytu UE z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude'em Junckerem - dowiedziała się PAP ze źródła unijnego.
• Tematem mają być kwestie związane m.in. z kryzysem uchodźczym, ale także sytuacją wokół TK.

Według innego źródła z kręgów dyplomatycznych szefowa rządu jest przygotowana, że tematem rozmowy może być kwestia opinii Komisji Weneckiej i sytuacja wokół Trybunału Konstytucyjnego. Premier ma przedstawić stanowisko, że rząd ma wolę rozwiązania kryzysu i chce brać pod uwagę zalecenia Komisji Weneckiej, ale potrzebuje czasu.

Politycy mają rozmawiać o ewentualnej wizycie Junckera w Polsce. Premier zaprosiła przewodniczącego Komisji do kraju jeszcze w grudniu w Paryżu, gdzie spotkali się przy okazji szczytu klimatycznego. Do tej pory Luksemburczyk nie odwiedził jednak Warszawy.

Po Wielkanocy Komisja Europejska ma wrócić do sprawy procedury ochrony praworządności, którą rozpoczęła w związku ze zmianami w Trybunale Konstytucyjnym. KE zarzuciła polskim władzom nie wykonywanie orzeczenia TK.

W weekend premier Beata Szydło zdecydowała o skierowaniu opinii Komisji Weneckiej ws. zmian w przepisach o TK autorstwa PiS do Sejmu, by tam wypracowano rozwiązanie sporu wokół Trybunału. W poniedziałek (14 marca) wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki powiedział, że marszałek Sejmu Marek Kuchciński zapewne powoła zespół ekspertów, który zajmie się zbadaniem opinii.

Rzecznik klubu PiS Beata Mazurek mówiła, że po tym, gdy zespół ekspertów, który powoła marszałek Sejmu, zbada opinię Komisji Weneckiej, do ich stanowiska będą mogły się odnieść kluby parlamentarne.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA