REKLAMA

Premier Szydło stanie przed Trybunałem Stanu?

  • Autor: bad
  • 21 marca 2016 15:52
Premier Szydło stanie przed Trybunałem Stanu? SLD chce postawienia premier Szydło przed Trybunałem Stanu. (fot.wikipedia.org/Darwinek)

Sojusz Lewicy Demokratycznej chce postawienia premier Beaty Szydło przed Trybunałem Stanu. Powodem jest odmowa publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie nowelizacji ustawy o Trybunale autorstwa PiS.

W opinii przewodniczącego SLD Włodzimierza Czarzastego wkrótce w naszym kraju mogą pojawić się dwa łady prawne. Jedni będą uznawali decyzje Trybunału Konstytucyjnego, inni – nie.

– Taka sytuacja jest po raz pierwszy w Polsce i jest ona tak poważna, że zwróciliśmy się do posłów o Trybunał Stanu dla premier polskiego rządu – powiedział szef SLD.

By wniosek o postawieniu premier Szydło przed Trybunałem Stany trafił do Marszałka Sejmu, musi się pod nim podpisać co najmniej 130 posłów. SLD nie ma dziś reprezentacji parlamentarnej.

Przestępstwo urzędnicze

Sojusz zapowiada też złożenie do prokuratury wniosku o ściganie przestępstwa urzędniczego przeciwko premier Szydło i szefowej kancelarii premiera Beacie Kempie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • GIENEK1356 2016-03-22 13:33:06
    CIMOSZEWI SYN RUSKIEGO WROGA POLSKI I RESZTA WROGOW POLSKICH BEZ KOZENI POLSKICH KTORYCH OICOWIE MORDOWALI POLAKOW LUB WYDAWALI ROZKAZY MORFOWANIA KTOZY REPREZENTUJA INTERSY OICZYZNY SWOICH KOZENI CHCA DYKTOWAC POLAKOM KTO I JAK MA RZDZIC W POLSCE -DOWOD -MIEISCE URODZENIA TO NIE POLSKOSCREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA