REKLAMA

Premier Szydło w Hanowerze: Chcemy pokazać Polskę odważną, która się zmienia

  • Autor: aw/pap
  • 23 kwietnia 2017 19:48
Premier Szydło w Hanowerze:  Chcemy pokazać Polskę odważną, która się zmienia Premier Beata Szydło wspólnie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel otworzyła w niedzielę międzynarodowe targi przemysłowe w Hanowerze (fot.twitter.com/PremierRP)

Na targach w Hanowerze chcemy zaprezentować Polskę młodą, Polskę odważną, Polskę, która się zmienia (...) która ma ambicję, aby równać do najlepszych - powiedziała w niedzielę premier Beata Szydło.

• Premier Beata Szydło wspólnie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel otworzyła w niedzielę międzynarodowe targi przemysłowe w Hanowerze.

• Po otwarciu targów Szydło i Merkel spotkały się na roboczej kolacji.

• Szefowe rządów Polski i Niemiec rozmawiały m.in. o wyborach prezydenckich we Francji, kwestiach związanych z Brexitem, a także o problemie migracji.

 

"Przed nami 60. edycja największych na świecie targów przemysłowych Hannover Messe 2017. Polska jest dumna z tego, że została uhonorowana tytułem kraju partnerskiego tego prestiżowego wydarzenia" - powiedziała szefowa rządu.

"Chcemy na tych targach zaprezentować państwu Polskę, jako kraj aktywnie budujący swoją przewagę konkurencyjną, w oparciu o rozwój nowych technologii. Polskę młodą, Polskę odważną, Polskę, która się zmienia, Polskę, która ma ambicję, aby równać do najlepszych" - mówiła premier Szydło.

"Chcemy zaprezentować państwu to, co mamy najwartościowszego - młodych ludzi, którzy przyjechali z pomysłami, ze swoimi propozycjami, ale też firmy, który uznane są już od wielu lat i funkcjonują na rynku" - wskazała premier.

Po otwarciu targów Szydło i Merkel spotkajły się na roboczej kolacji. Szefowe rządów Polski i Niemiec rozmawiały m.in. o wyborach prezydenckich we Francji, kwestiach związanych z Brexitem, a także o problemie migracji.

Hannover Messe, które w tym roku odbędą się między 24 a 28 kwietnia, to jedne z największych targów przemysłowych na świecie.

W Hanowerze obok szefowej rządu obecni będą także wicepremierzy: minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki oraz minister nauki Jarosław Gowin. Morawiecki weźmie udział m.in. w podpisaniu umów pomiędzy polskimi i niemieckimi firmami.

W poniedziałek Szydło i Merkel wezmą udział w otwarciu polskiego stoiska na targach. Na stanowisku, które zajmie około 1,2 tys. metrów kwadratowych, zaprezentuje się 10 polskich firm. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • wili 2017-04-24 09:53:30
    I to jest wielki sukces naszego Rzadu i Pani SZYDLO tylko dlaczego tego nie pokazuja stacje telewizyjne TVN oraz POLSAT chyba boja sie pokazywac to co sie dzieje w Hanowerze na targach o sukcesie poniewaz zaprzeczyli by sobie sami sobie szkalujac przez poltora roku rzad Beaty Szydlo klamiac o stosunkach polsko - niemieckich i wogole te stacje notorycznie klamia ale jezeli chodzi o tvn to sie nie dziwie poniewaz wystarczy popatrzec kto tam pracuje , juz polsatowi sie bardzo dziwie poniewaz Solorz to przeciez polak i tez nie udziela prawdy w swojej telewizji a, juz myslalem ze jest to stacja obiektywnaREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA