REKLAMA

Premier Szydło w Watykanie zapewniła o gotowości do ŚDM

  • Autor: PAP/GP
  • 13 maja 2016 13:20
Premier Szydło w Watykanie zapewniła o gotowości do ŚDM Premier na Via Conciliazione prowadzącej do Watykanu. (fot.:twitter.com/PremierRP)

O przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i Polsce rozmawiała w piątek premier Beata Szydło z papieżem Franciszkiem. Jak powiedziała po audiencji, Ojciec św. czeka na przyjazd do Polski. Zrobimy wszystko, by te dni były wspaniałe i bezpieczne - dodała premier.

Szydło spotkała się z dziennikarzami w Rzymie na krótkiej konferencji. Jak relacjonowała, mówiła Franciszkowi o przygotowaniach do ŚDM.

- Mówiłam o tym, że młodzi ludzie czekają, cieszą się na jego przyjazd do Polski. Rozmawialiśmy też o polskich rodzinach, rozmawialiśmy o Polsce, papież bardzo podziękował, cieszył się, z tego, że w Polsce wprowadzane są programy, które mają wspierać też rodziny - powiedziała premier.

Podkreśliła, że ta bardzo dobra rozmowa była dla niej wielkim wzruszeniem i wielkim przeżyciem.

Jak dodała, Ojciec święty czeka na to, żeby spotkać się z młodymi Polakami.

- Zaprosiłam jeszcze raz Ojca świętego do Polski, mówiłam, że czekamy - relacjonowała.

Szefowa polskiego rządu zapewniła, że dołoży wszelkich starań, żeby wizyta papieża i młodzieży z całego świata była bezpieczna.

- Czekamy na nich, zrobimy wszystko, żeby te dni były wspaniale i przyniosły dla nas, dla polskiego państwa wspaniałe owoce - mówiła dziennikarzom.

Światowe Dni Młodzieży 2016 pod hasłem "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią" odbędą się w Krakowie i w Brzegach pod Wieliczką w dniach od 26 do 31 lipca. Od 27 do 31 lipca będzie w nich brał udział papież Franciszek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA