REKLAMA

Premier Szydło z prezydentem Senegalu o współpracy gospodarczej

  • Autor: PAP/JS
  • 27 października 2016 17:48
Premier Szydło z prezydentem Senegalu o współpracy gospodarczej Premier Beata Szydło spotkała się z prezydentem Senegalu Mackym Sallem (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

• Premier Beata Szydło spotkała się z prezydentem Senegalu Mackym Sallem.
• Tematem rozmowy była m.in. współpraca gospodarcza - podała kancelaria premiera.

Tematem spotkania miała być również kandydatura Polski na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Jak podkreśliła kancelaria w informacji na stronie internetowej, jest to pierwsza wizyta na tym szczeblu w historii stosunków polsko-senegalskich. "Senegal jest dla Polski jednym z priorytetowych partnerów współpracy rozwojowej w Afryce" - czytamy w komunikacie.

Wcześniej prezydent Sall rozmawiał z prezydentem Andrzejem Dudą. W obecności obu prezydentów podpisano memoranda dotyczące konsultacji politycznych, współpracy ministerstw finansów obu krajów, w dziedzinie rolnictwa, sportu i turystyki oraz o porozumieniu między Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych a APIX-SA.

Prezydent Duda podziękował prezydentowi i władzom Senegalu za poparcie polskiej kandydatury na niestałego członka w Radzie Bezpieczeństwa ONZ w latach 2018-2019. "Może pan liczyć na wsparcie Senegalu w kandydaturze Polski na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ" - zadeklarował Sall.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA