REKLAMA

Premier Szydło zainauguruje program 500 plus

  • Autor: PAP/JS
  • 31 marca 2016 16:38
Premier Szydło zainauguruje program 500 plus O godz. 10.30 premier zainauguruje działanie programu konferencją przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów(fot. twitter/Kancelaria Premiera)

• W piątek (1 kwietnia) rząd zainauguruje program Rodzina 500 plus.
• Premier Beata Szydło weźmie udział w specjalnej konferencji, a na Mazowszu odwiedzi rodzinę, z którą wspólnie wypełni wniosek o świadczenie.
• W Polskę z materiałami informacyjnymi ruszą "500 busy".

"W związku z tym, że rusza nasz sztandarowy program 500 plus, chcemy, żeby ten dzień był w całości poświęcony rodzinie. To jest prawdziwe święto polskich rodzin. Po raz pierwszy od 25 lat rusza w Polsce tak kompleksowy, duży program wsparcia dla rodzin i ich dzieci" - powiedział w czwartek PAP rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Jak poinformował, o godz. 10.30 premier zainauguruje działanie programu konferencją przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Następnie uda się do mazowieckiej gminy Zatory. Tam spotka się z jedną z rodzin. Wspólnie wypełnią wniosek i złożą go w urzędzie gminy.

Do miejscowości Zatory premier uda się specjalnie przygotowanym na tę okazję "500 busem". "Ten bus przez trzy miesiące, do czerwca, będzie jeździł po całym województwie mazowieckim. W akcję włączają się też wojewodowie. W każdym województwie 500 busy wyruszą w trasę, żeby udzielać informacji na temat programu" - powiedział Bochenek.

"Bardzo nam zależy, żeby dobra, rzetelna informacja dotarła do Polaków" - podkreślił.

Według Bochenka uruchomienie programu świadczy o tym, że rząd "wprowadza nowe standardy w polityce". "Dotrzymaliśmy słowa, zrealizowaliśmy naszą sztandarową propozycję, wbrew temu co nam zarzucano, że składamy obietnice bez pokrycia" - zaznaczył rzecznik rządu.

Czytaj też: Program 500 plus: Jak dostać świadczenie na dziecko? Zobacz nasze instrukcje

Program Rodzina 500 plus, który wprowadziła ustawa o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, rusza 1 kwietnia. Zgodnie z nim, rodzinom, niezależnie od dochodów, wypłacane będzie świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko - do ukończenia przez nie 18 lat. Mniej zamożne rodziny będą mogły otrzymać świadczenie również na pierwsze dziecko.

Świadczenie w ramach programu Rodzina 500 plus będą wypłacać gminy. Wnioski będzie można składać w formie papierowej lub online, np. za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub przez internetową Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Na złożenie wniosku są trzy miesiące. Aby otrzymać świadczenie z wyrównaniem od 1 kwietnia, wniosek należy złożyć do 1 lipca włącznie. Po tym okresie będzie ono wypłacane od miesiąca złożenia wniosku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Karla 2016-04-01 09:39:09
    Program, którzy pomorze wielu rodzinom. Osobiście będę brała udział i wysyłała wniosek online korzystając z ebankowości pko bp.
  • rzucam pracę! 2016-03-31 18:31:03
    Program patologii, pracownicy Ośrodków Pomocy Społecznej przy swych zarobkach do rodzin patologicznych są dziadami! Precz PiS!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA