REKLAMA

Premier Szydło złożyła wieńce przy sarkofagu Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu

  • Autor: PAP/JS
  • 08 grudnia 2016 20:16
Premier Szydło złożyła wieńce przy sarkofagu Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu Wieczorem w Krakowie Szydło spotka się z premierem Węgier Viktorem Orbanem (fot. PTWP)

Premier Beata Szydło złożyła wieńce przy sarkofagu pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich w katedrze na Wawelu - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.

Wieczorem w Krakowie Szydło spotka się z premierem Węgier Viktorem Orbanem, który w czwartek przybywa z dwudniową wizytą do Polski. Tematem rozmowy mają być m.in. przygotowania do zaplanowanego na przyszły tydzień szczytu Unii Europejskiej.

Wcześniej szefowie rządów Polski i Węgier w Muzeum Narodowym w Krakowie zwiedzą wystawę malarstwa węgierskiego. Na ekspozycji "Złoty wiek malarstwa węgierskiego" można oglądać prawie 90 prac z lat 1836-1936.

W piątek z Orbanem ma się spotkać również prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Premier Węgier przebywa w Krakowie w związku z udziałem w konferencji naukowej pt. "Europa Centralis: losy regionu na przestrzeni dziejów".

Konferencja, organizowana przez Uniwersytet Jagielloński we współpracy z krakowskim konsulatem generalnym Węgier i Węgierskim Instytutem Kultury w Warszawie, nawiązuje do obchodzonego w 2016 r. stulecia urodzin prof. Wacława Felczaka - historyka, znawcy dziejów Europy Środkowej i Węgier, a także postaci istotnej dla formowania się węgierskiej opozycji demokratycznej w latach 70. i 80.

Orban, który uczestniczył w wykładach prof. Felczaka w tamtym okresie, ma wygłosić wykład poświęcony postaci historyka. Konferencja została też objęta przez szefa węgierskiego rządu honorowym patronatem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Dwa bratanki 2016-12-09 10:48:00
    Szydło będzie błagać żeby Orban zablokował potencjalne sankcje dal Polski za niszczenie demokracji i ograniczanie swobód obywatelskich.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA