REKLAMA

Premier Theresa May rozpoczęła procedurę wyjścia z UE

  • Autor: PAP/JS
  • 29 marca 2017 14:12
Premier Theresa May rozpoczęła procedurę wyjścia z UE Wielka Brytania wychodzi z UE. (Fot. Shutterstock)

Brytyjska premier Theresa May poinformowała Izbę Gmin, że jej rząd rozpoczął procedurę wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. - Dzisiaj rząd realizuje demokratyczną wolę narodu i tego parlamentu - podkreśliła.

Negocjacje zostały rozpoczęte w nieco ponad dziewięć miesięcy po ubiegłorocznym referendum ws. członkostwa w Unii Europejskiej, w którym Brytyjczycy zagłosowali większością 52 do 48 proc. za opuszczeniem Wspólnoty.

Czytaj też: Jak będzie wyglądała procedura wyjścia Wielkiej Brytanii z UE?

List notyfikujący intencję wyjścia z Unii Europejskiej został podpisany przez May we wtorek po południu i przewieziony pociągiem Eurostar do Brukseli przez jednego z oficjeli ministerstwa spraw zagranicznych, który doręczył go brytyjskiemu ambasadorowi przy unijnych instytucjach, sir Timowi Barrowowi. To on oficjalnie przekazał w środę list na ręce przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska rozpoczynając dwuletni okres negocjacji ws. Brexitu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • antoni antczak 2017-03-29 21:49:51
    UFF jaka ulga, powie każdy brytyjczyk po 2 latach.Bo to nie unia.To układ karteli z współudziałem byłych agentów Stasi i Kgb.Merkel vel dziewczynka ,tusk vel oscar,Putin vel vlado.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA