REKLAMA

Premier w Davos: Musimy zmienić nasz system sądownictwa czy gospodarczy dużo bardziej niż Europa Zachodnia

  • Autor: PAP/AT
  • 24 stycznia 2018 12:30
Premier w Davos: Musimy zmienić nasz system sądownictwa czy gospodarczy dużo bardziej niż Europa Zachodnia Konflikt z UE wynika z nieporozumień i braku dialogu - powiedział premier (Mateusz Morawiecki, fot.twitter.com/PremierRP)

Sytuacja w Polsce po transformacji jest zupełnie odmienna niż w innych państwach Europy, bo po II wojnie światowej zostaliśmy za żelazną kurtyną i musimy zmienić nasz system sądownictwa czy gospodarczy dużo bardziej niż Europa Zachodnia - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z agencją Bloomberga w szwajcarskim Davos oświadczył, że na drodze dialogu przedstawiciele polskich władz tłumaczą europejskim partnerom znaczenie reform w Polsce.

Czytaj też: Premier: Chcę pokazać, że nasz model gospodarczy działa

"W dialogu tłumaczymy naszym europejskim partnerom, dlaczego tak ważne są reformy" w regionie - powiedział premier.

Premier oświadczył, że na drodze dialogu przedstawiciele polskich władz tłumaczą europejskim partnerom znaczenie reform w Polsce (Mateusz Morawiecki, fot.twitter.com/PremierRP)

Jak tłumaczył, "sytuacja w Polsce po transformacji jest zupełnie odmienna niż w innych państwach Europy, bo po II wojnie światowej zostaliśmy za żelazną kurtyną i musimy zmienić nasz system sądownictwa czy gospodarczy dużo bardziej niż Europa Zachodnia".

Powiedział, że konflikt z UE wynika "z nieporozumień i braku dialogu".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA