REKLAMA

Premier: W środę spotkanie z wojewodami i kuratorami ws. reformy edukacji

  • Autor: PAP/JS
  • 08 listopada 2016 16:03
Premier: W środę spotkanie z wojewodami i kuratorami ws. reformy edukacji Przygotowaliśmy pełną informację o reformie, rodzice mogą o nią pytać w każdej szkole - zadeklarowała premier(fot. Kancelaria Premiera/twitter)

• W środę (9 listopada) w kancelarii premiera odbędzie się spotkanie z minister edukacji, wojewodami i kuratorami ws. reformy oświaty - zapowiedziała premier Beata Szydło.
• Przygotowaliśmy pełną informację o reformie, rodzice mogą o nią pytać w każdej szkole - zadeklarowała.

Rząd przyjął we wtorek projekty ustaw likwidujące gimnazja i przywracających ośmioletnią szkołę podstawową: Prawo Oświatowe i Przepisy wprowadzające Prawo Oświatowe.

"Mamy pieniądze zabezpieczone z w budżecie. Pani minister Zalewska jest przygotowana organizacyjnie do przeprowadzenia tej reformy" - zapewniła szefowa rządu.

"Przygotowaliśmy pełną informację na temat wprowadzanych zmian. O te zmiany będziecie mogli państwo pytać w kuratorach, zobowiązani zostaną wojewodowie, kuratorzy do organizowania spotkań" - powiedziała Szydło.

Dodała, że rodzice będą też mogli pytać o zmiany "w każdej szkole". "Do każdej szkoły zostanie dostarczony pakiet informacyjny, o który rodzice mogą pytać, mogą tam zasięgać pełnej informacji" - powiedziała premier.

Podkreśliła, że wprowadzane zmiany "to nasza wspólna współodpowiedzialność". "Nie tylko za polską szkołę, nie tylko za polską edukację i naukę, ale za polską, za naszą wspólną przyszłość, bo od tego jak ta szkoła będzie funkcjonowała (...) zależy przyszłość Polski" - powiedziała premier.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA