REKLAMA

Premier weźmie udział w ŚDM. Znamy plany Beaty Szydło

  • Autor: PAP/JS
  • 26 lipca 2016 14:22
Premier weźmie udział w ŚDM. Znamy plany Beaty Szydło Premier Beata Szydło weźmie udział Światowych Dniach Młodzieży (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Premier Beata Szydło weźmie udział Światowych Dniach Młodzieży; będzie uczestniczyć we mszy w Brzegach oraz w Częstochowie, razem z papieżem Franciszkiem złoży wizytę w krakowskim szpitalu dziecięcym w Prokocimiu, będzie też w obozie Auschwitz-Birkenau.

Jak podkreśla Centrum Informacyjne Rządu, w środę (27 lipca) o godz. 16 premier weźmie udział w ceremonii powitaniu Ojca Świętego Franciszka na lotnisku w Krakowie-Balicach; później o godz. 16.45 Beata Szydło będzie uczestniczyć w oficjalnym powitaniu papieża na dziedzińcu Zamku Królewskiego na Wawelu.

Również w środę, o godz. 17.40 szefowa polskiego rządu spotka się z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolinem.

W czwartek w Częstochowie premier będzie uczestniczyć we mszy z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski, którą odprawi Franciszek.

Czytaj też: Światowe Dni Młodzieży: Kalendarium wydarzeń i wizyty papieża Franciszka

W piątek o godz. 9.40 szefowa polskiego rządu powita Ojca Świętego na terenie b. obozu Auschwitz-Birkenau; później złoży znicz pod ścianą śmierci. O godz. 10.30 premier weźmie udział w uroczystościach przed Międzynarodowym Pomnikiem Ofiar Obozu.

Po południu w Krakowie o godz. 16.30 Beata Szydło razem z Franciszkiem złoży wizytę w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu. Jak informuje CIR, w trakcie wizyty zaplanowano wspólne oświadczenie.

W niedzielę premier będzie obecna w Brzegach, gdzie weźmie udział we mszy Światowych Dni Młodzieży. O godz. 18.15 będzie uczestniczyć w ceremonii pożegnania papieża Franciszka na Lotnisku w Balicach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Prawo! Precz PiS! 2016-07-27 06:06:30
    Rydzyk się nie obrazi? Jeszcze niedawno kiwaliście się w Toruniu z całą reszta szogunów przed wyborami parlamentarnymi jak pierdolnięci Kaczyński , Ziobro itd. Mam też zdjęcia jak w Izraelu na przełomie 2005-2007roku w mackach żydowskich do zdjęć grupowo pozowaliście oszuści.Diabła po nogach szubrawcy byście całowali, oby tyko świnie złodziejskie PiS od koryta nie odstawić, co za swej kadencji zrobiliście z najnowocześniejszym w świecie zmodernizowanymi Zakładami Koksowniczym na Śląsku od tamtej pory górnictwo z kolan w Polsce podnieść się nie może!!! Kaczyński i świta PiSuarów mistrze od destabilizacji Polski!!!Precz z komuną i żydowskimi pachołkami!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA