REKLAMA

Premier: Wojska Obrony Terytorialnej mają ogromne znaczenie

 • Autor: PAP/AH
 • 25 marca 2018 15:57
Premier: Wojska Obrony Terytorialnej mają ogromne znaczenie

Wojska Obrony Terytorialnej choć są najmłodszym rodzajem sił zbrojnych, mają ogromne znaczenie dla naszego bezpieczeństwa - napisał premier Mateusz Morawieckiw liście do żołnierzy, którzy w niedzielę w Stalowej Woli złożyli przysięgę.

List odczytała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. W niedzielę (25.03) w Stalowej Woli ponad 230 żołnierzy złożyło przysięgę na sztandar. Wszyscy służyć będą w 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.

Premier podkreślił, że żołnierze Terytorialnej Służby Wojskowej szczególnie związani są ze swym regionem i ze swymi społecznościami. - Utrzymują gotowość do obrony kraju i chronią ludność przed skutkami klęsk żywiołowych. Zgodnie ze swoim mottem są "zawsze gotowi, zawsze blisko - dodał Morawiecki.

Szef rządu zaznaczył, że złożenie przysięgi w życiu każdego żołnierza jest "momentem prawdziwie przełomowym". "To zwieńczenie trudu szkolenia i potwierdzenie swojego zobowiązania wobec Polski" - napisał premier.

Premier pogratulował żołnierzom decyzji o wstąpieniu do WOT. Morawiecki podkreślił w liście, że służba WOT łączy rodziny i pokolenia, bo - jak zauważył premier - w szkoleniach biorą udział zarówno rodzice, dzieci, a także rodzeństwa czy małżeństwa.

"W roku obchodu 100-lecia odzyskania niepodległości przywołujemy pamięć o naszych bohaterach. Żołnierze 3. Brygady kultywują tradycję jednostek Armii Krajowej oraz Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość" - niezłomnych obrońców ojczyzny. Bądźcie dumni z tego dziedzictwa i pamiętajcie, że każdego dnia służby kontynuujecie ich misję - utrwalacie bezpieczeństwo Polski i Polaków" - napisał Morawiecki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Eugeniusz 2018-03-28 19:56:22
  "Wolność i niezawisłość" - niezłomni obrońcy ojczyzny... Może mniej patosu, więcej historycznej refleksji? Minęła I wojna, w której różni rachują ofiary, ale Nikt nie schodzi poniżej 10 milionów. Po niej ledwie nawet dekady spokoju nie było, a po dwóch już zbrojni ruszyli, nie tylko po Europie hasać, bić, palić, gwałcić... Ten "teatr" to już co najmniej 6 razy więcej ofiar i kolejne tony medali, odznaczeń i "pagonów", czyli to co wojskowi kochają nade wszystko? Po II-giej światowej spokoju było już nieco mniej, a znad Wisły popłynął "sygnał" o III światowej. Dokładniej, to chyba Nikt dokładnie nie wie, Kto rzucił hasło "III-światowa", ale niewątpliwie ziarno "trafiło" na dobrą glebę? Co zatem, Panie Premierze czcić mamy? Czy taką "filozofię" niektórych, którzy wskazują, że ta niby okropna II wojenka, to... tylko 3% światowej populacji? A może bardziej komercyjną wersję wojny, która wskazuje, KTO na ww. ofiarach się najbardziej "wzbogacił"? A że była to gotówka nie mała, w dolarach najchętniej liczona, to chyba Pan Premier wątpliwości najmniejszych mieć nie może? Pozwoli Pan zatem, że chłodno, a nawet ozięble, potraktuję wezwanie "zawsze gotowi...", prosząc przy tym, aby "rodziców, dzieci, rodzeństwa, małżeństw" nie mieszać do brudnej polityki wojenno-morderczej... A tak myśląc "świątecznie": małżeństwo to przecież Sakrament? Czy Pan Premier to rozważył?
 • Polski patriota 2018-03-25 17:40:19
  to nic innego jak tylko prymitywny bolszewicki manewr, dzielący ludzi. Nie ważne , żejesteś myślący i samodzielny, tutaj musisz być bezmózgiem niepotrafiącym samodzielnie postrzwegac i wyciągac wnioski. Wtedy jestes im potrzebny, tzw. mieso armatnie, im głupszy i prymitywniejszy tym cenniejszy dla bolszewików !!!
 • Adam 2018-03-25 16:56:18
  No i znowu jakaś grupa jest bardziej patriotą od innych. Natomiast ci którzy ciężko pracują płacą podatki i nie mają siły bawić się w wojsko to już nie są patrioci to są Ci gorszego sortu a może jeszcze niosą dziedzictwo komunizmuREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA