REKLAMA

Premierzy Grupy Wyszehradzkiej podpisali Deklarację Warszawską

  • Autor: PAP/JS
  • 28 marca 2017 17:21
Premierzy Grupy Wyszehradzkiej podpisali Deklarację Warszawską Premierzy krajów Grupy Wyszehradzkiej podpisali podczas Kongresu Innowatorów Europy Środkowo-Wschodniej Deklarację Warszawską (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Premierzy krajów Grupy Wyszehradzkiej podpisali podczas Kongresu Innowatorów Europy Środkowo-Wschodniej Deklarację Warszawską. Zobowiązali się w niej do pomocy dla startupów, wsparcia konkurencyjności czy transformacji cyfrowej w krajach V4.

Jak czytamy w Deklaracji Warszawskiej, sygnatariusze tego dokumentu, czyli premierzy krajów Grupy Wyszehradzkiej, zobowiązują się m.in. do zacieśniania współpracy dotyczącej badań, technologii, innowacji i transformacji cyfrowej krajów regionu, w szczególności poprzez wykorzystywanie funduszy unijnych. W dokumencie położono też nacisk na współpracę, której celem jest osiągnięcie przez region V4 przewagi konkurencyjnej w przygotowaniach do uruchamiania usług mobilnych nowej generacji (5G).

Podkreślono wagę startupów. Mają one otrzymać pomoc, w tym m.in. wsparcie kapitałowe, by mogły przekształcać się w konkurencyjne firmy. Zobowiązano się też "do podejmowania wspólnych wysiłków w celu promocji innowacyjnych startupów z krajów Grupy Wyszehradzkiej na arenie międzynarodowej".

Sygnatariusze Deklaracji dostrzegają konieczność wspierania na poziomie regionalnymi i ogólnokrajowym programów, których celem jest rozwój umiejętności cyfrowych obywateli, niezależnie od poziomu wykształcenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Polka i Polak 2017-03-28 21:14:16
    "Przez osiem ostatnich lat, Polki i Polacy byli lekceważeni przez Rząd Platformy ......" , czy cos jeszcze ???nie ? tak myślałemREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA