REKLAMA

Presja ze szczytu UE nie przełamała oporu ws. CETA. Negocjacje trwają

  • Autor: PAP/JS
  • 21 października 2016 14:48
Presja ze szczytu UE nie przełamała oporu ws. CETA. Negocjacje trwają Przedstawiciele Komisji Europejskiej i rządu Kanady próbowali przełamać opór Walonii, francuskojęzycznego regionu Belgii, wobec umowy o wolnym handlu CETA. (fot. wikipedia.org)

• Wobec podtrzymanego sprzeciwu Walonii unijny szczyt nie mógł dać politycznej zgody na podpisanie umowy o wolnym handlu między UE a Kanadą (CETA).
• Jednak negocjacje w tej sprawie wciąż mają się toczyć.

"Nasi obywatele są coraz bardziej zaniepokojeni tym, czy porozumienia handlowe, które są negocjowane, są w ich najlepszym interesie. Obawiam się, że nie będziemy w stanie kontynuować negocjacji ws. umów o wolnym handlu, jeśli nie udowodnimy w praktyce, że bardzo poważnie traktujemy ochronę europejskich konsumentów i przedsiębiorstw" - powiedział szef Rady Europejskiej Donald Tusk w piątek po zakończeniu szczytu UE.

Przedstawiciele Komisji Europejskiej i rządu Kanady próbowali przełamać opór Walonii, francuskojęzycznego regionu Belgii, wobec umowy o wolnym handlu CETA. Jednak do zakończenia posiedzenia Rady Europejskiej nie udało się to, rozmowy mają się dalej toczyć. KE wciąż liczy na to, że uda się jej znaleźć rozwiązanie przed zaplanowanym na 27 października szczytem UE-Kanada.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA