REKLAMA

Prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski otrzymał gigantyczną nagrodę. Mimo prokuratorskich zarzutów

  • Autor: MN
  • 27 grudnia 2016 14:04
Prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski otrzymał gigantyczną nagrodę. Mimo prokuratorskich zarzutów Prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski. (fot. NIK)

• Najwyższa Izba Kontroli hojnie obdarowuje swoich pracowników premiami.
• Prezes Izby Krzysztof Kwiatkowski otrzymał aż 67,5 tys. zł, mimo, że ciążą na nim zarzuty – donosi „Fakt”.
• W sumie NIK na nagrody przeznaczyła w tym roku 17 mln złotych.

Prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski otrzymał 67 500 zł nagrody, mimo, że ciążą na nim prokuratorskie zarzuty.

Dziennik ustalił, że nagroda została mu przyznana za osiągnięcia w pracy. Biur prasowe NIK podkreśliło przy tym, że "istotna część" tej kwoty została przeznaczona na cele charytatywne.

Gazeta wylicza, że w sumie w tym roku NIK na nagrody przeznaczyła 17 mln zł – średnio 11,8 tys. zł na jednego pracownika.

Na Krzysztofie Kwiatkowskim dodatkowo ciążą zarzuty o ustawianie konkursów na wysokie stanowiska w Najwyższej Izbie Kontroli. Afera wyszła na jaw półtora roku temu, natomiast dwa miesiące temu Sejm uchylił mu immunitet.

Mimo to, Kwiatkowski funkcję prezesa NIK nadal sprawuje, ponieważ nie został skazany prawomocnym wyrokiem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • klipakamyk 2017-01-13 18:47:54
    Lepiej, niech tę i wszystkie kolejne nagrody otrzyma Pan Kwiatkowski, na którego POkrętacze zrobili nagonkę, niż taki sobiepan Rzepliński i jemu podobni. POkrętacze, próbują "umoczyć" Pana Kwiatkowskiego, bo patrzył im na ręce i nie dopuścił do wielu afer, które już się lęgły w brudnych, lepkich rękach i głowach POkrętaczy za czasów "białych rękawiczek" Tuska igrasiów.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA