REKLAMA

Prezes PiS spotkał się z posłami z południowo-zachodniej Polski

  • Autor: PAP/JS
  • 26 września 2017 20:34
Prezes PiS spotkał się z posłami z południowo-zachodniej Polski Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z posłami z południowo-zachodnich okręgów Polski (fot.:Piotr Drabik/flickr.com/CC)

Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z posłami z południowo-zachodnich okręgów Polski. Jak poinformował szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki rozmowy dotyczyły m.in. mobilizacji posłów do pracy w regionach i przygotowań do wyborów samorządowych

Terlecki podkreślił, że było to drugie z czterech zaplanowanych spotkań prezesa PiS z posłami i miało charakter posiedzenia klubu. "Przede wszystkim realizujemy taki pomysł, że klub został podzielony na posłów z czterech okręgów czy szeroko rozumianych regionów Polski. Takie cztery spotkania kolejne się odbywają po to, żeby umożliwić dyskusje" - zaznaczył wicemarszałek.

"W gronie trzystu osób trudno jest rozmawiać, w gronie sześćdziesięciu łatwiej i to jest powód, dla którego jest ten podział" - dodał.

Szef klubu PiS poinformował, że jednym z tematów spotkania były przygotowania i mobilizacja posłów "do większej aktywności w nowym sezonie politycznym". "Szczególnie w tym niełatwym momencie, jakim będzie teraz przeprowadzenie reformy sądownictwa" - zaznaczył Terlecki.

"Chodzi także o to, aby posłowie funkcjonowali w swoim terenie jako ci, którzy popularyzują ten temat, który dla wielu wyborców jest trudny i mało zrozumiały" - podkreślił.

Terlecki poinformował również, że w partii trwają przygotowania do wyborów samorządowych. "Tutaj jest wiele problemów i konieczne są pewne zmiany w przepisach wyborczych, takie, które by usprawniły prace komisji wyborczych, ale też zapewniły większą transparentność procesu wyborczego" - zapowiedział.

"Jeżeli uda nam się w stosunkowo krótkim czasie przeprowadzić reformę sądownictwa to wtedy możliwa będzie dyskusja o jakiś głębszych zmianach w ordynacji. Jeżeli nie, to one się ograniczą do tych elementów usprawniających sam przebieg wyborów, mniej więcej w takim kształcie ordynacji jakim jest obecnie" - podkreślił wicemarszałek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA