REKLAMA

Prezes PiS spotkał się z premierem Słowacji

  • Autor: bad/PAP
  • 05 lutego 2017 15:29
Prezes PiS spotkał się z premierem Słowacji Prezes PiS J. Kaczyński spotkał się z premierem Słowacji R. Fico. Fot. twitter

Prezes PiS Jarosław Kaczyński i politycy z kierownictwa partii spotkali się w niedzielę z premierem Słowacji Robertem Fico.

Według informacji PAP, spotkanie prezesa PiS z premierem Fico, zaplanowane po godz. 13, odbyło się w Starym Smokovcu (Słowacja) i miało nieoficjalny charakter.

"Słowacja jest dla nas bardzo ważnym partnerem. Mamy wspólne interesy. Kraje Europy Środkowo-Wschodniej powinny mówić jednym głosem m.in. w kwestiach reformy UE czy energetyki. Nieprzypadkowo rozmowa poprzedza spotkanie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel" - powiedział PAP polityk PiS z kierownictwa partii.

We wtorek wizytę w Polsce złoży kanclerz Niemiec Angela Merkel. Zaplanowana jest jej rozmowa m.in. z prezesem PiS. Według informatorów PAP spotkanie odbędzie się prawdopodobnie w warszawskim hotelu Bristol.

W ostatnich miesiącach Kaczyński kilkukrotnie spotykał się także z premierem Węgier Viktorem Orbanem.

Prezes Kaczyński w wywiadzie dla węgierskiego tygodnika "Heti Valasz" ocenił, że istnieją poważne oznaki powstawania przeciwwagi dla Brukseli w Europie Środkowo-Wschodniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • REW 2017-02-06 14:50:55
    PODOBNO TO NIE DYKTATURA ALE ANI PREMIER NIE MIAŁA CZASU ANI PREZYDENT - TYLKO PREZES MÓGŁ POWITAĆ PREMIERA SĄSIEDNIEGO KRAJU GRATULACJE JAROSŁAWREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA