REKLAMA

Prezydent Andrzej Duda powołał Dorotę Gardias w skład Rady Dialogu Społecznego

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 02 lutego 2016 13:15
Prezydent Andrzej Duda powołał Dorotę Gardias w skład Rady Dialogu Społecznego Prezydent powołał przewodniczącą Forum Związków Zawodowych Dorotę Gardias w skład Rady Dialogu Społecznego (fot. Kancelaria Prezydenta/Twitter)

· Prezydent powołał przewodniczącą Forum Związków Zawodowych Dorotę Gardias w skład Rady Dialogu Społecznego.
· Uroczystość odbyła się we wtorek (2 lutego) w Pałacu Prezydenckim.


- Cieszę się, że mogłem wręczyć pani przewodniczącej tę nominację do bardzo ważnego ciała, jakim jest Rada Dialogu Społecznego, która zastąpiła Komisję Trójstronną, której prace niestety zostały sparaliżowane w okresie poprzednich rządów – powiedział Andrzej Duda.

Prezydent przypomniał, że dotychczasowy przedstawiciel Forum Związków Zawodowych Tadeusz Chwałka zginął tragicznie w wypadku samochodowym, wracając w zeszłym roku z obchodów Narodowego Święta Niepodległości. – Ale życie toczy się nadal i godny, fachowy przedstawiciel Forum Związków Zawodowych jest w Radzie Dialogu Społecznego niezwykle potrzebny, zwłaszcza jeżeli weźmie się pod uwagę, że to ponad 400 tys. pracowników zrzeszonych w ponad 100 organizacjach stanowi razem Forum Związków Zawodowych - mówił.

- Wierzę w to, że wniesie pani dobry wkład w sensie dialogu, ale także wiedzy i doświadczenia i że wpłynie to pozytywnie na prace Rady Dialogu Społecznego i merytoryczną ocenę projektów ustaw, które są i będą dyskutowane w ramach tej rady – zwrócił się prezydent do przewodniczącej Doroty Gardias.

Poinformował, że w tej chwili zespół problemowy do spraw budżetu pochyla się nad prezydenckim projektem ustawy ws. podwyższenia kwoty wolnej od podatku. - Wierzę w to, że tych ustaw prospołecznych, propracowniczych będzie więcej i że Rada Dialogu Społecznego będzie dokonywała ich merytorycznej oceny - podkreślił Andrzej Duda. 

W uroczystości udział wzięli minister Małgorzata Sadurska – Szef KPRP,  minister Paweł Soloch – Szef BBN, ministrowie Maciej Łopiński i Wojciech Kolarski, doradca Agnieszka Lenartowicz-Łysik – przedstawiciel Prezydenta RP w Radzie Dialogu Społecznego oraz doradca Tadeusz Deszkiewicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA