REKLAMA

Prezydent Andrzej Duda przybył do Ottawy

  • Autor: PAP/JS
  • 10 maja 2016 07:46
Prezydent Andrzej Duda przybył do Ottawy (fot. twitter/Kancelaria Prezydenta)

• Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek (9 maja) czasu lokalnego przybył do stolicy Kanady – Ottawy.
• We wtorek (10 maja) spotka się tam z kanadyjskim premierem Justinem Trudeau.

Prezydent Duda z kanadyjskimi politykami będzie rozmawiał o zbliżającym się szczycie NATO oraz relacjach gospodarczych.

Jak podkreślił, liczy na intensyfikację współpracy wojskowej pomiędzy Kanadą a Polską. "Liczę na to, że będzie też zwiększona obecność sojusznicza wojsk kanadyjskich w Polsce, większa niż obecnie" - mówił prezydent.

W bazie wojskowej Petawawa leżącej na północny-zachód od Ottawy prezydent spotka się także z grupą żołnierzy kanadyjskich, którzy ćwiczyli w Polsce w ramach w ramach operacji Reassurance rozpoczętej po rosyjskiej agresji na Ukrainie i mającej zapewnić bezpieczeństwo krajom regionu.

Zobacz też: Andrzej Duda liczy na większą obecność kanadyjskich wojsk w Polsce

Po południu (czasu lokalnego: minus sześć godzin) spotka się z parlamentarzystami, członkami Kanadyjsko-Polskiej Parlamentarnej Grupy Przyjaźni.

Rozmowy delegacji polskiej i kanadyjskiej pod przewodnictwem polskiego prezydenta i kanadyjskiego premiera rozpoczną się o godz. 17.30 czasu lokalnego.

Wieczorem prezydent Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą weźmie udział w uroczystych obchodach Święta Narodowego 3 Maja oraz z okazji 1050. Rocznicy Chrztu Polski m.in. z udziałem korpusu dyplomatycznego, przedstawicieli Polonii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA