REKLAMA

Prezydent Andrzej Duda rozmawia z Donaldem Trumpem. O czym?

 • Autor: PAP/AT
 • 06 lipca 2017 09:46
Prezydent Andrzej Duda rozmawia z Donaldem Trumpem. O czym? Andrzej Duda i DOnald Trump (fot.twitter.com/prezydentpl)

Prezydent Andrzej Duda powitał w czwartek na Zamku Królewskim w Warszawie prezydenta USA Donalda Trumpa. Następnie obaj przywódcy będą rozmawiać w cztery oczy, po czym wezmą udział w rozmowach delegacji polskiej i amerykańskiej.

Prezydent Andrzej Duda powitał w czwartek (6 lipca) na Zamku Królewskim w Antyszambrze Wielkiej Sali Asamblowej, w Warszawie prezydenta USA Donalda Trumpa.

Rozpoczęła się rozmowa w cztery oczy prezydentów Polski Andrzeja Dudy i USA Donalda Trumpa. Rozmowa, która planowana jest na ok. 25 minut, ma dotyczyć m.in. bezpieczeństwa i współpracy gospodarczej. Odbywa się bez udziału tłumaczy i doradców. Po niej prezydenci wezmą udział w rozmowach plenarnych z udziałem obu delegacji, następnie wygłoszą oświadczenia dla mediów.

Prezydent Trump, który wraz z małżonką Melanią i liczącą prawie 20 osób delegacją przybył do Warszawy w środę wieczorem, spotka się w czwartek także z reprezentantami państw Trójmorza. W Warszawie równolegle z wizytą amerykańskiego przywódcy odbywa się szczyt tej inicjatywy.

Wczesnym popołudniem prezydent Trump wygłosi przemówienie na pl. Krasińskich. Ma to być wystąpienie programowe amerykańskiego przywódcy poświęcone sytuacji międzynarodowej i jego wizji polityki zagranicznej. Wystąpienie poprzedzi złożenie hołdu przed Pomnikiem Powstańców Warszawskich przez obie pary prezydenckie i weteranów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Dojna Krowa 2017-07-06 10:57:34
  Obstawiam że kupimy amerykański gaz i uzbrojenie (być może bez przetargu) a oni nie zniosą wiz.
 • Kurka domowa 2017-07-06 10:51:10
  Cieszymy się, nasza cała rodzina. Liczymy na dobre owoce tego spotkania.
 • Kurka domowa 2017-07-06 10:44:06
  Pójdziemy całą rodziną na przywitanie gości.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA