REKLAMA

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z szefem KE

  • Autor: PAP/JS
  • 16 lutego 2018 17:21
Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z szefem KE Prezydent Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą biorą udział w Wilnie w obchodach 100. rocznicy odbudowy Państwa Litewskiego (fot. Jakub Szymczuk/KPRP)

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał w Wilnie z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude'em Junckerem - poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Dodał, że prezydent usłyszał od szefa KE, że ten jest zadowolony z obecnej formy dialogu między Polską a KE.

Prezydent Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą biorą udział w Wilnie w obchodach 100. rocznicy odbudowy Państwa Litewskiego. Na uroczystości do Wilna przyjechały liczne głowy państw oraz szefowie instytucji europejskich, m.in. Komisji Europejskiej i Rady Europejskiej; obecny był m.in. Donald Tusk.

"Prezydent usłyszał od przewodniczącego Junkera, że (ten) jest zadowolony dzisiaj z formy dialogu między Polska i KE, że ten dialog zmierza we właściwym kierunku, że jest dobrze prowadzony, że przewodniczący ma nadzieję, że sprawa wniosku i dyskusji między KE i Polską rozwinie się w sposób pozytywny i, że ten dialog zakończy się wspólnym stanowiskiem tak, żeby strony zbliżyły się w swoich opiniach, że jest na to szansa, że ten dialog przyniesie dobre owoce" - powiedział Szczerski polskim dziennikarzom.

Jak mówił, Andrzej Duda wyraził z tego powodu zadowolenie i stwierdził "że będzie wspierał rząd w dialogu z Komisją Europejska, a Komisję w dialogu z polskim rządem".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA