REKLAMA

Prezydent Andrzej Duda stworzy nową partię?

  • Autor: PAP/AT
  • 17 sierpnia 2017 08:53
Prezydent Andrzej Duda stworzy nową partię? Budowa wsparcia politycznego dla PiS przez prezydenta byłaby pożądana - powiedział Jacek Sasin (Andrzej Duda, fot.prezydent.pl/Andrzej Hrechorowicz)

Nie sądzę, żeby prezydent Andrzej Duda chciał podejmować takie działania, które by zmierzały do rozbijania tego obozu prawicy, który wygrał ostatnie wybory i tak skutecznie sprawuje władzę w Polsce - powiedział poseł PiS Jacek Sasin.

• Zdziwiłbym się, gdyby prezydent Andrzej Duda chciał budować w Polce partię prezydencką - powiedział Sasin pytany o możliwość utworzenia partii przez prezydenta.

• Jednocześnie dodał, że budowa wsparcia politycznego dla PiS przez prezydenta byłaby pożądana.

"Ja się już nauczyłem w polityce tego, że się nie należy niczemu dziwić i niczego wykluczać. Rzeczywiście wszystkie scenariusze pewnie są możliwe" - powiedział Sasin w czwartek w TVP Info, pytany o możliwość utworzenia w Polsce partii prezydenckiej. "Natomiast zdecydowanie zdziwiłbym się, gdyby miał się zrealizować scenariusz, który niektórzy rysują, że pan prezydent będzie chciał budować jakąś partię polityczną" - podkreślił poseł.

W jego ocenie, przypuszczenia o tworzeniu partii prezydenckiej w Polsce są spowodowane okresem wakacyjnym, "więc w polityce pewnie różne takie scenariusze są rysowane".

Czytaj też: Prawica się podzieli?

"Znam pana prezydenta Andrzeja Dudę - wydaje mi się dosyć dobrze - i wiem, że jest politykiem niezwykle racjonalnym i niezwykle rozsądnym również. Nie sądzę, żeby chciał podejmować takie działania, które by zmierzały do rozbijania tego obozu prawicy, który wygrał ostatnie wybory i tak skutecznie sprawuje władzę w Polsce" - powiedział Sasin.

Dodał, że gdyby jednak prezydent Andrzej Duda "chciał budować jakieś szersze wsparcie polityczne dla rządu Prawa i Sprawiedliwości, dla Prawa i Sprawiedliwości w parlamencie, byłoby to działanie pożądane".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA