REKLAMA

Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w pogrzebie Tomasza Kality

  • Autor: PAP/EM
  • 20 stycznia 2017 13:59
Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w pogrzebie Tomasza Kality Prezydent Andrzej Duda (fot.:twitter.com/prezydentpl)

Prezydent Andrzej Duda w sobotę (21 stycznia) weźmie udział w pogrzebie byłego rzecznika SLD Tomasza Kality - poinformował dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski. Pogrzeb odbędzie się na stołecznych Powązkach Wojskowych.

Tomasz Kalita zmarł w poniedziałek. Od wiosny 2016 r. zmagał się z chorobą nowotworową, 8 lutego skończyłby 38 lat.

Prezydent we wtorek złożył wyrazy współczucia rodzinie zmarłego, w tym jego żonie Annie. "Bardzo smutna dla mnie osobiście wiadomość o śmierci Tomka Kality, mojego kolegi, wprawdzie przez długi czas z innej strony sceny politycznej. Kolegi i konkurenta kiedyś w 2011 roku w wyborach sejmowych, który zmarł po ciężkiej chorobie nowotworowej w bardzo młodym wieku" - powiedział prezydent dziennikarzom.

Pod koniec października 2016 r. Kalita spotkał się z prezydentem, z którym rozmawiał o onkologii w Polsce i "o legalizacji tzw. oleju z kannabinoidów".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Agata lat 80 2017-01-20 18:45:24
    To może by Pan Prezydent poparł ustawę o medycznej marihuanie? Czekają na nią chorzy na glejaka, dzieci z padaczką i inni chorzy dręczeni bólem?
  • Zofia Gerlach-Kolasa 2017-01-20 18:40:35
    Piękny gest!!! Dziękujemy Panie Prezydencie! WYBORCY!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA