REKLAMA

Prezydent apelował do senatorów o zintensyfikowanie współpracy z Polonią

  • Autor: PAP
  • 12 listopada 2015 18:06
Prezydent apelował do senatorów o zintensyfikowanie współpracy z Polonią Andrzej Duda (fot. Radosław Czarnecki, Wikipedia/CC BY-SA 4.0)

Prezydent Andrzej Duda otwierając w czwartek pierwsze posiedzenie Senatu, prosił senatorów o zintensyfikowanie współpracy z Polonią i Polakami za granicą. Apelował też o współpracę z prezydenckim Biurem ds. Kontaktów z Polakami za granicą.

Prezydent podkreślił, że dyskusje w Senacie zawsze były merytoryczne, a jakość pracy - wysoka. Prosił, by praca nad ustawami była pracą dobrej refleksji, a senatorowie byli aktywni w przekonywaniu posłów i klubów parlamentarnych, by poprawki Senatu były przyjmowane w Sejmie. "To jest istotne i główne zadanie Senatu - poprawić to, czego nie udało się dobrze zrobić w Sejmie" - podkreślił.

Zaznaczył, że prace nad ustawą w Senacie są tak naprawdę ostatnim etapem prac merytorycznych zanim ustawa trafi na biurko prezydenta. "Moim obowiązkiem jest wziąć do ręki długopis po przeczytaniu ustawy i po jej analizie, i dokonać wyboru, co dalej z ustawą zrobię" - mówił.

Jak podkreślił, "niezwykle ważna jest jakość tej ustawy, także jakość od strony prawnej, by nie było ustaw, które rodzą wątpliwości co do zgodności z konstytucją, także wątpliwości prezydenta co do tego, czy są to rzeczywiście ustawy sprzyjające dobremu rozwojowi Rzeczypospolitej i polskiego społeczeństwa".

Prezydent prosił też senatorów o zintensyfikowanie współpracy z Polonią i Polakami za granicą. "Państwo tu w parlamencie macie wielką rolę współpracy z Polonią i Polakami za granicą. To rola niezwykle istotna. Chciałbym, żeby ona się zintensyfikowała" - podkreślił Duda.

Apelował o współpracę z utworzonym w Kancelarii Prezydenta Biurem ds. Kontaktów z Polakami za granicą nadzorowanym przez prezydenckiego ministra Adama Kwiatkowskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA