REKLAMA

Prezydent: Będzie nowa regulacja dotycząca nakładów na obronność

  • Autor: PAP/AT
  • 26 maja 2017 06:59
Prezydent: Będzie nowa regulacja dotycząca nakładów na obronność Myśmy na tym szczycie wobec wszystkich dyskusji mieli absolutnie podniesioną głowę - powiedziałprezydent (Andrzej Duda, fot.prezydent.pl/Andrzej Hrechorowicz)

Jest przygotowywana nowa regulacja dotycząca podwyższenia nakładów na obronność do 2,2 proc. PKB do 2020 r. i 2,5 proc. PKB do 2030 r.; przedstawiłem, że takie są polskie plany na forum NATO - powiedział prezydent Andrzej Duda w czwartek w Brukseli po szczycie NATO.

Prezydent podkreślił, że w trakcie spotkania szefów państw i rządów krajów NATO rozmawiano m.in. o kwestii wydatków poszczególnych państw na obronność. "Myśmy na tym szczycie wobec wszystkich dyskusji mieli absolutnie podniesioną głowę, bo jesteśmy jednym z tych państw Sojuszu, które realizuje wszelkie podejmowane zobowiązania" - oświadczył Duda.

Jak zaznaczył, prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump wspomniał o temacie wydatków na obronność w swoim wystąpieniu na posiedzeniu plenarnym. Jak podkreślił Duda, Polska realizuje swoje zobowiązanie w zakresie przeznaczania 2 proc. PKB na obronność.

"Jest w tej chwili już przygotowywana nowa regulacja, nowe rozwiązanie, ja wczoraj miałem na ten temat rozmowę z panem wicepremierem Mateuszem Morawieckim, dotyczące jeszcze podwyższenia tych nakładów (na obronność) do 2020 r. do 2,2 proc. PKB i z założeniem do 2030 do 2,5 proc." - podkreślił prezydent.

"Ja to dzisiaj na forum Sojuszu oświadczyłem. Powiedziałem, że takie są polskie plany i Polska taką strategię, jeżeli chodzi o wydatki na obronność będzie realizowała" - powiedział Andrzej Duda.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Dobra zmiana 2017-05-26 08:49:24
    Będzie miał za co Antoni kupować nowe samoloty dla VIPów i ganiać po lesie swoje niedzielne bojówki. Starczy też chyba na kilka grubych BMWic do rozbijania słabych autek plebsu.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA