REKLAMA

Prezydent: Chcemy jak największej obecności wojsk USA na terenie Polski

  • Autor: PAP/AT
  • 20 września 2017 06:17
Prezydent: Chcemy jak największej obecności wojsk USA na terenie Polski Mam jednolite spojrzenie z ministrem obrony na relacje wojskowe - powiedział prezydent (Andrzej Duda, fot.prezydent.pl/Grzegorz Jakubowski)

Jeśli chodzi o relacje wojskowe ze Stanami Zjednoczonymi oraz obecność wojsk USA na terenie Polski, mam "bardzo jednolite" spojrzenie z ministrem obrony Antonim Macierewiczem - ocenił prezydent Andrzej Duda.

Prezydent podczas konferencji prasowej w siedzibie ONZ w Nowym Jorku został zapytany o kwestię mającej się odbyć w tym tygodniu wizyty Macierewicza w USA. W środę szef MON udaje się do Waszyngtonu, podczas swej wizyty ma rozmawiać z sekretarzem obrony USA Jamesem Mattisem.

"Nie ma absolutnie w tym zakresie żadnych rozbieżności w koncepcji i spojrzeniu na relacje polsko-amerykańskie, jeśli chodzi o naszą obecność w Sojuszu Północnoatlantyckim i nasze relacje bilateralne, także te wojskowe" - odpowiedział na pytanie prezydent Duda.

Jak podkreślił, w tych sprawach ma "bardzo jednolite spojrzenie z panem ministrem (Macierewiczem)". "Chcemy jak największej obecności wojsk Stanów Zjednoczonych na terenie Polski. Chcemy, żeby była także infrastruktura armii Stanów Zjednoczonych obecna na naszym terenie i na pewno na te tematy będzie pan minister rozmawiał, bo wiem, że takie są ustalenia" - powiedział Duda.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA