REKLAMA

Prezydent Chin odwiedzi Polskę. Duda: "Chcemy zwiększyć eksport polskiej żywności"

  • Autor: PAP/jm
  • 14 czerwca 2016 16:22
Prezydent Chin odwiedzi Polskę. Duda: "Chcemy zwiększyć eksport polskiej żywności" Prezydent Chin, Xi Jinping, przyjedzie do Polski w niedzielę (19 czerwca). Jego wizyta potrwa do wtorku (21 czerwca). (fot. wikimedia commons)

• W niedzielę (19 czerwca) do Polski przybędzie prezydent Chin, Xi Jinping.
• Prezydent Andrzej Duda zapowiedział we wtorek (14 czerwca), że będzie chciał z nim rozmawiać o zwiększeniu eksportu polskiej żywności do Chin.
• - Polska żywność jest w stanie podbić świat - dodał prezydent.

- Będziemy chcieli zwiększyć eksport polskiej żywności do Chin - powiedział prezydent podczas gali konkursu AgroLiga 2015, która odbyła się w ogrodach Pałacu Prezydenckiego.

Prezydent zaznaczył, że rozmawiał na ten temat podczas ubiegłorocznej wizyty w Szanghaju i Pekinie, gdzie spotkał się z prezydentem Xi.

- Będziemy go gościli w Warszawie już niedługo (prezydent Xi przybędzie do Polski w niedzielę, 19 czerwca i jego wizyta zakończy się we wtorek - 21 czerwca; przyp.red.) Będziemy nadal podnosili ten temat. To wielki rynek zbytu, na którym mam nadzieję, że znajdzie się miejsce jak największe dla polskiej żywności, która w moim najgłębszym przekonaniu jest w stanie podbić świat - powiedział prezydent.

Dodał, że polska żywność jest produkowana dobrze, bezpiecznie, jest zdrowa. - Wierzę, że na wielu rynkach światowych zostanie doceniona - zaznaczył.

Zdaniem Andrzeja Dudy rolnictwo jako specyficzna branża produkcji, specyficzny rodzaj przedsiębiorczości, potrzebuje cały czas wsparcia ze strony państwa. Choćby dlatego - mówił prezydent - że jest wrażliwe na koniunkturę oraz na "elementy związane z naturą".

Konkurs AgroLiga, organizowany od 20 lat, wyłania i promuje najlepszych polskich rolników oraz najlepsze firmy z branży rolno-spożywczej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA