REKLAMA

Prezydent dla PAP: mam już kandydata na szefa NBP; doświadczonego i odpowiedzialnego

  • Autor: PAP/AS
  • 24 kwietnia 2016 11:38
Prezydent dla PAP: mam już kandydata na szefa NBP; doświadczonego i odpowiedzialnego "Mam już kandydata doświadczonego i odpowiedzialnego. Jestem przekonany, że zostanie on zaakceptowany przez rynki finansowe" (fot. pixabay.com)

Prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla PAP powiedział, że ma już "doświadczonego i odpowiedzialnego" kandydata na szefa Narodowego Banku Polskiego. Prezydent wyraził przekonanie, że kandydat ten zostanie zaakceptowany przez rynki finansowe.

PAP zapytała prezydenta, kiedy przedstawi kandydata na szefa Narodowego Banku Polskiego. "Mam już kandydata doświadczonego i odpowiedzialnego. Jestem przekonany, że zostanie on zaakceptowany przez rynki finansowe" - powiedział.

Dopytywany, czy prawdziwe są doniesienia, że jest nim Adam Glapiński, prezydent odparł, że "kandydat zostanie ujawniony w odpowiednim czasie".

Na początku marca prof. Adam Glapiński został powołany na członka zarządu Narodowego Banku Polskiego przez prezydenta; wnioskował o to prezes NBP prof. Marek Belka.

Glapiński do 19 lutego był członkiem Rady Polityki Pieniężnej z nominacji Lecha Kaczyńskiego. W mediach wymieniany jest jako kandydat na nowego prezesa NBP, po tym jak w czerwcu br. zakończy się kadencja Marka Belki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Kuruc 2016-04-24 20:38:27
    p. Glapiński ma duże doświadczenie. Zaczął od udziału w aferze "Telegrafu". Potem wspierał SKOK'i jak ratowały narodowy kapitał chroniąc go w rajach podatkowych i wytransferowując do Luksemburga. Teraz będzie mógł rozwinąć skrzydła mając wsparcie w banksterach z Opus Dei. Wspaniały przykład sprawdzonego patrioty.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA